KÜTAHYA HABERLERİ

Prof. Dr. İlker Parasız Son Yolculuğuna Uğurlandı

IHA
27.10.2015 - 13:55Son Güncelleme :

İLKER PARASIZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

IHA

Rahatsızlığı sebebiyle vefat eden Uludağ Üniversitesi öğretim üyesi ve Merkez Bankası eski yönetim kurulu ve meclis üyesi Prof. Dr. İlker Parasız, memleketi Kütahya’da son yolculuğuna uğurlandı.
Kütahya Ulu Camii’ndeki cenaze namazına Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Necati Şahin, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz ve protokol mensupları ile Parasız’ın öğrencileri ve yakınları katıldı.
72 yaşındaki İlker Parasız, kılınan cenaze namazının andından Ahi Erbasan Mezarlığı’nda toprağa verildi.
İLKER PARASIZ’IN ÖZGEÇMİŞİ
"1943 yılında Kütahya’da doğan Parasız, Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde, Yüksek Lisans eğitimini ise Fransa’da Montpellier Üniversitesi Hukuk ve Ekonomi Fakültesi’nde tamamladı. Aynı üniversiteden doktora derecesini alan Parasız, 1975 yılında doçent, 1980 yılında ise profesör unvanlarını kazandı. Parasız, Uludağ ve Galatasaray Üniversitesi’nde lisans ile yüksek lisans düzeyinde dersler verdi. Parasız’ın, 1 Mayıs 2003 tarihinden itibaren banka meclisi üyesi olarak görev yaptığı belirtildi." (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Prof. Dr. İlker Parasız Son Yolculuğuna Uğurlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 13 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Prof. Dr. İlker Parasız Son Yolculuğuna Uğurlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı