KONYA HABERLERİ

Prof. Dr. Çelik: “Mühendislik Dünün, Bugünün Ve Yarının Mesleğidir”

IHA
14.07.2015 - 12:58Son Güncelleme :

KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ VE TÜBİKAT BAŞKAN YARDIMCISI PROF. DR. MEHMET ÇELİK, MÜHENDİSLİK MESLEĞİNE İLGİ DUYAN ÖĞRENCİLERE MESLEK HAKKINDA BİLGİLER VERDİ.

IHA

KONYA (İHA)-KTO Karatay Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik, “KTO Karatay Üniversitesi nitelikli akademik kadrosu ve laboratuvarıyla yeni eğitim-öğretim yılına girmeye hazırlanıyor. Kadromuz, endüstride uzun yıllar çalışmış, Aselsan, TAI, Roketsan, Havelsan ve Türk Traktör fabrikalarda önemli görevler üstlenmiş akademisyenlerden oluşuyor. Üniversitemiz, mühendisliği dünün, bugünün ve yarının mesleği olarak görüyor” dedi.
Günün ve geleceğin ihtiyaçlarına cevap verebilen nitelikli mühendisler yetiştirmeyi ilke edinen KTO Karatay Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi ile de ülkedeki mühendislik eğitimi çıtasını gün geçtikçe yükseltiyor. KTO Karatay Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik, mühendislik mesleğine ilgi duyan öğrencilere meslek hakkında bilgiler verdi.
“TEKNOLOJİK GÜÇ, ENDÜSTRİYEL GÜCÜ DOĞURUR”
Mühendisliğin ülke için öneminin gün geçtikçe arttığına dikkat çeken Çelik, “Ulusal Bilim ve Teknoloji Politikaları 2003-2023 Strateji Belgesi Ülkemizin kalkınması için planlanmış ve bu çerçevede adımlar atılmaktadır. Teknolojik güç, endüstriyel gücü doğurur, endüstriyel güç ise ekonomik gücü doğurur, ekonomik güç de uluslararası itibar ve askeri güçle birlikte insanımızın refahını ortaya çıkarır. Mühendislik dünün, bugünün ve yarının mesleğidir” diye konuştu.
“İLK GÜNDEN KENDİLERİNİ MÜHENDİS HİSSEDECEKLER”
KTO Karatay Üniversitesi’nin nitelikli akademik kadrosu ve laboratuvarıyla yeni eğitim-öğretim yılına hazır olduğunu ifade eden Çelik, “Üniversitemizde bulunan öğretim üyeleri yurt dışı ve içi iyi üniversitelerden mezun olmuş ve endüstride uzun yıllar çalışmış, deneyimli kişilerden oluşuyor. Aselsan, TAI, Roketsan, Havelsan, Türk Traktör, Ana bakım fabrikalarda önemli görevler üstlenmiş akademisyenler görev yapıyor. Öğrencilerimizin üniversiteye adımını atar atmaz bu noktada kendini mühendis gibi hissetmeleri için tüm mühendislik öğrencilerine birinci sınıf ilk döneminde “Mühendisliğin Temelleri” dersi veriyoruz” ifadelerini kullandı
“KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ, SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇIYOR”
“Ülkemiz ve şehrimiz olarak 2023 hedeflerimize ulaşmak için teknoloji üreten ve ihraç eden bir konuma hızlı bir şekilde gelmeyi planlıyoruz” diyen, Prof. Dr. Mehmet Çelik, “Bu doğrultuda, KTO Karatay Üniversitesi olarak sektörün önünü açabilecek alt yapıya sahip olmak için her geçen gün ilerleme kaydetmekteyiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Prof. Dr. Çelik: “Mühendislik Dünün, Bugünün Ve Yarının Mesleğidir” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Prof. Dr. Çelik: “Mühendislik Dünün, Bugünün Ve Yarının Mesleğidir” haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  13 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   12:47
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:24
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı