ERZURUM HABERLERİ

Prof.dr. Bahattin Türetken; “Palandöken Vadisi Orta Ve İleri Teknoloji Üretim Merkezi Olacak”

IHA
28.02.2015 - 09:39Son Güncelleme :

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI PROF.DR.BAHATTİN TÜRETKEN, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA, KANAAT ÖNDERLERİNE VE EV ZİYARETLERİNİ DEVAM EDİYOR.

IHA

AK Parti Erzurum milletvekili aday adayı Prof.Dr.Bahattin Türetken, sivil toplum kuruluşlarına, kanaat önderlerine ve ev ziyaretlerini devam ediyor.
Erzurum’da bulunan STK’ların aktif olanlarının hepsini tek tek dolaşan ve fikirlerini, düşüncelerini paylaşan TÜBİTAK Başuzmanı Prof.Dr.Bahattin Türetken; Erzurum’un sağlık, turizm, kongre merkezi, eğitim kompleksinin yanı sıra orta ve yüksek teknolojinin üretim vadisi olması gerektiğini söyledi.
41 yaşında olan Prof.Dr.Türetken, “Değişen ve gelişen Türkiye’ye, Yeni Türkiye’ye kentimizi hazırlamamız gerekiyor. Bu dönemde doğup, büyüdüğüm, okuduğum memleketime hizmet etmek istiyorum. Erzurum’da ‘Palandöken Vadisi’ni kurarak burada binlerce insanın istihdam edileceği orta ve yüksek teknolojinin üretimi gerçekleştirmek gerekiyor.” dedi.
AK Parti’den aday adayı olan TÜBİTAK EEEAG Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bahattin Türetken, "Yeni Türkiye kurulurken, amaçta, yolda, hedefte birlik sağlanırken; Erzurum bu gelecek vizyonunda kendine düşen yeri kapması gerekmektedir. Turizm, sağlık, eğitim gibi kalkınmaya öncelik edecek sektörlerin yanına mutlaka teknolojiyi eklememiz gerekiyor. İleri teknoloji ürünlerinin üretimi için Erzurum tam bir vadidir. Bu yüzden ‘Palandöken Vadisi’ adını koyarak bu yolda canla başla çalışmak için yola çıktım” dedi.
Prof. Dr. Türetken, aday olması halinde tecrübelerini, projelerini, vizyonunu, uluslararası gücünü ve bugüne kadar oluşturduğu bilgilerini Erzurum için ortaya koyacağını söyledi. AK Parti’nin Türkiye için büyük bir şans olduğunu da ifade eden Türetken, "AK Parti hükümetleri başta Erzurum olmak üzere yurdun dört bir tarafına önemli yatırımlar kazandırdı. İnanıyorum ki ilerleyen dönemlerde bu yatırımlar artarak devam edecektir. Bende halkımın desteğiyle aday olup milletvekili olursam memleketimi daha iyi yerlere getirmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Önemli projeleri Erzurum’da hayata geçirmek için var gücükle çalışacağım" dedi.
Tanıtım toplantısı ve Pazar günü yapılacak temayül yoklaması için dua ve destek beklediğini belirten Türetken; bu yola çıkan bütün aday adayı arkadaşlarına başarılar dileyerek; temayülün bir demokrasi geleneği olan sandığı delegenin önüne koyması ile anlamlı olduğuna vurgu yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Prof.dr. Bahattin Türetken; “Palandöken Vadisi Orta Ve İleri Teknoloji Üretim Merkezi Olacak” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 09 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Prof.dr. Bahattin Türetken; “Palandöken Vadisi Orta Ve İleri Teknoloji Üretim Merkezi Olacak” haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı