ERZURUM HABERLERİ

Prof. Dr. Arif Salimov’un TÜBİTAK Proje Performans Ödülü Başarısı

IHA
01.12.2015 - 12:56Son Güncelleme :

PROF. DR. RAİF SALİMOV

IHA

Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Salımov’un yürütücülüğünü yaptığı “Tensör Yapıları” başlıklı TÜBİTAK-MFAG-1001 projesi, TÜBİTAK-Matematik ve Fizik Araştırma Destek Grubu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda TÜBİTAK-Proje Performans Ödülü (PPÖ) kazandı.
Araştırma projesinde manifold üzerindeki klasik ve modern geometrik yapılar tensör yapılar kavramı bağlamında öğrenildiğini ifade eden Salimov, bu tür yapıların yeni sınıfı olan anti-Kahler-Codazzi yapıları ilk defa olarak projede tanımlanmış ve onların integrallenebilirlik, izotropik ve Ricci-yıldız eğrilik gibi önemli özellikleri incelediklerini belirtti.
Proje bağlamında 6 Doktora tezi tamamlanmış olup, elde edilen bulgular 9 adet makale şeklinde SCI ve SCI-E kapsamındaki dergilerde yayınlandığını da hatırlatan Arif Salimov, projeden elde edilen sonuçların bir kısmı ise ulusal ve uluslararası kongrelerde toplam 4 adet sözel bildiri olarak sunulduğunu söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Prof. Dr. Arif Salimov’un TÜBİTAK Proje Performans Ödülü Başarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Aralık 2015 tarihinde saat 12 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Prof. Dr. Arif Salimov’un TÜBİTAK Proje Performans Ödülü Başarısı haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

13 Ekim 2018, Cumartesi
 • İmsak
  04:53
 • Guneş
  06:16
 • Öğle
  12:07
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:04
Sayfa Başı