Gündem Haberleri

  Prof. Çeker'in açıklamalarına protesto

  A.A
  17.02.2011 - 14:16 | Son Güncelleme:

  Beyoğlu'nda bir grup kadın, Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Çeker'in basına yansıyan açıklamalarını protesto etti.

  KADINLARDAN PROTESTO / FOTO GALERİ

  Kartal Halkevi üyeleri, ellerindeki dövizlerle İstiklal Caddesi'ndeki Galatasaray Lisesi önünde toplandı. Burada grup adına açıklama yapan Halkevi Başkanı Ezgi Özdemir, “kadın düşmanı siyasetle karşı karşıya olunduğunu” savundu.

  Hemen hemen her gün bir kadının katledilişini, işkenceye maruz kalışını haberlerde izlediklerini belirten Özdemir, bu tür olaylarda da suçun kadında arandığını öne sürdü.

  Prof. Dr. Çeker'i “tebrik ettiklerini” kaydeden Özdemir, şunları söyledi:

  “Çünkü kadın düşmanlığını gizlemeden ortaya koymuştur. Soruyoruz, bu halkın yarısı olan kadın cinsinin insanca yaşama hakkını kim, hangi cüretle kendi ahlaki, dinsel, kültürel kurallarına tabi olarak belirleme hakkına sahiptir? Biz kadınlar kendimiz için çocuklarımız için ve bu toplumun tümü için insanca yaşanabilecek bir düzenin nasıl kurulacağını çok iyi biliyoruz. Kadınların eşitliği ve özgürlüğü için mücadele edeceğiz, kazanımlarımıza sahip çıkacağız, haklarımızı alacağız.”

  Açıklamanın ardından slogan atarak, PTT'nin Beyoğlu Şubesi giden grup, 2 yumurtayla bir adet şemsiyeyi kargoyla Prof. Dr. Çeker'e gönderdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı