Gündem Haberleri

  Prof. Akbıyık kendi tayinini kendi yapmış

  Ersin ERCAN- Mutlu YUCA/BOLU, (DHA)
  23.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Yaşar Akbıyık'ın görevini devretmeden 10 gün önce eşinin eski kocasını işe aldırmasının yanı sıra, kendisini de Fen Edebiyat Fakültesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevine atadığı ortaya çıktı.

  Geçen 23 Ocak'ta tüm fakültelere "AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Akbıyık, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevini uhdesinde yürütecektir" diye yazı gönderdiği anlaşılan Rektör Prof. Dr. Akbıyık'ın, geçen 20 Ocak'ta yapılan rektörlük seçimlerinden üç gün sonra da kadrosu boşta olan bu göreve kendisini atadığı belirlendi.

  17 Şubat’ta görevini yeni Rektör Prof. Dr. Atilla Kılıç’a devreden Prof. Dr. Yaşar Akbıyık’ın, eşyalarını Eğitim Fakültesi’nin zemin katındaki 101 numaralı odasına taşıdığı belirtildi. Üç yıl önce üniversitenin öğrenci yurtlarında hizmetli olarak çalışan Arzu Hanım'la tanışan Prof. Dr. Akbıyık, eşi Doç. Dr. Hayrünnisa Akbıyık’tan boşanarak, Arzu Hanım'la evlenmişti.

  Arzu Akbıyık’ın eski eşi Mustafa Özder’i, görevini devretmeden 10 gün önce İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sözleşmeli işçi olarak işe başlatan Prof. Dr. Akbıyık, işe başladığı gün de tayinini Düzce Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne çıkarmıştı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı