Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Problemli yıldızlar Terim’le yeniden doğdu

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, önce F.Bahçe’den gelen Kazım’ı kazandı. Trabzon’dan alınan Engin ile Bursa’nın gözden çıkardığı Sercan’ı da kısa sürede futbola döndürdü.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY’’ı yeniden inşa etmek için kolları sıvayan Fatih Terim, “uslanmaz” denilen isimleri kısa süre içerisinde adeta muma çevirdi ve kilit roller verdi. Transfer mevsiminde Engin Baytar, Sercan Yıldırım gibi yetenekleri tartışılmayan ama sürekli problem çıkardıkları için “istenmeyen adam” ilan edilen ikiliye kucak açtığı için eleştirilen tecrübeli teknik adam, bir defa daha haklı çıktı.

Bambaşka bir portre

G.Birliği, Eskişehirspor ve Trabzonspor’da görev yaptığı dönemde sürekli arıza çıkaran Baytar, G.Saray’ın belki de en efendi futbolcusu oldu. Terim’in 1 dediğini iki etmiyor.

F.Bahçe’de oynadığı dönemde neredeyse her hafta ismi bir vukuatla anılan Colin Kazım da, sarı kırmızılı forma altında bambaşka bir portre çiziyor. Sahada içi ve dışında ki kişiliğiyle de Terim’in takdirini kazandı. Bursaspor’da Ertuğrul Sağlam’a “pes” dedirten Sercan Yıldırım, kendisine az forma şansı verilmesine rağmen sabırla çalışıyor ve formayı kazanmak için büyük çaba harcıyor.