Probil’i aldı, yeni fırsatları yine gündemde tutacak

Hürriyet Haber
14.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Probil’i 31 milyon dolara alan Netaş’ın CEO’su Müjdat Altay, “Geçen yılı 180 milyon dolar ile kapattık. Hedeflediğimiz 1 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşabilmek için inorganik büyümemiz gerekiyor. 2012 yılı Probil’in entegrasyonu ile uğraşacağız. Bundan sonra hedefler doğrultusunda hem Türkiye’den hem de diğer ülkelerden şirket satın almaları gerçekleşebiir” dedi.

Güç katacak
Probil’i satın almak ile çok mantıklı bir karar aldıklarını dile getiren Altay, şunları söyledi: “Türkiye’nin böyle bir birleşmeye ihtiyacı vardı. Netaş, ağırlıklı olarak savunma, kamu iletişimi ve telekom sektörüne hizmet veriyor. Probil ise finans, genel endüstri ve çağrı merkezlerine yönelik hizmet veriyor. Onların olduğu alanlarda biz çok az pay alırken, onlar da bizim alanlarımız da çok yoktu. Probil’in çok geniş bir müşteri tabanı bulunuyor. Önümüzdeki dönemde Netaş, Probil ile farklı sektörlerde yeni atılımlar yapacak. Türkiye’nin ve bölgenin en büyük sistem entegratörü olma hedefimiz bu satın almayla çok daha hızlı gerçekleşecek. Probil gücümüze güç kattı.
Bu yılki ciro sonuçlarında Probil’den fazla bir beklentileri olmadığını söyleyen Altay, şöyle devam etti: “Probil’in bu yılki Netaş bilançosuna ise katkısı sadece son çeyrekte gözlenecek. Bu nedenle bu yıl ciroya önemli bir katkısı beklenmiyor. Bu yılın ilk ayında ciromuz 65 milyon dolara ulaştı. Geçen yıla paralel bir ciroyla tamamlarız.’’
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı