Printemps'ın 55 bin ürünü 100 milyar liraya satıldı

Hürriyet Haber
29 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 29 Şubat 2000 - 00:01

Eskidji Müzayede Evi, Printemps’ın 55 bin parça ürününü 12 günde sattı. Müzayedeye katılanlar bu mallara 100 milyar lira ödedi.

ESKİDJİ Müzayede Evi, kapanan Printemps Mağazalarının yaklaşık 55 bin parça malının tamamını 12 günde sattı. Müzayedelere katılan yaklaşık 4 bin 350 kişi, hediyelik eşyadan oyuncağa, mobilyadan ofis malzemelerine kadar uzanan 55 bin parça ürüne yaklaşık 100 milyar lira ödedi. Printemps ürünleri için 12 ayrı müzayede düzenleyen Eskidji, böylece Türkiye'nin ilk Tasfiye Müzayedesini de gerçekleştirmiş oldu.

OYUNCAK İZDİHAMI

Tüm ürünlerin 1 milyon liradan açık artırmayla satıldığı Eskidji Müzayede Evi'nde, ‘‘Oyuncak’’ müzadeyesi büyük ilgi görürken, sadece bu müzayedeye 700'ü aşkın kişi katıldı.

Tek gün olmasının da etkisiyle izdiham yaşanan oyuncak müzayedesi sırasında salonu dolduran 400-500 kişi dışında salona giremeyenler de bir süre garajda bekletildi.

Müzayedeye katılanlar 1 milyon liradan açık artırmayla satılan ürünler için anında ödeme yaptılar ve mallarını da aynı gün teslim aldılar.

‘‘Clearing Auctions Tasfiye Müzayedeciliği’’ne devam edeceklerini belirten Gülçin Masis, ‘‘Yaklaşık beş bin kişinin katıldığı müzayedeler sırasında 43 personelimizle gece-gündüz çalıştık. 55 bin parça ürünün kutudan çıkartılıp, temizlenmesi, sergilenmesi ve 12 günde satılması kolay bir organizasyon değildi. Ama altından kalktık’’ dedi.

Her bir müzayedede yaklaşık 8-9 milyar liralık satış elde edildiğini belirten Masis, Tasfiye Müzayedeleri'nin ilkini gerçekleştirdiklerini ve bundan sonra da bu tür müzayedelere talep doğrultusunda devam edeceklerini söyledi. Masis, talebin hayli fazla olduğuna da işaret etti.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı