Dünya Haberleri

  Prince hakkında flaş iddia: AIDS'ti ve tedaviyi reddetti

  hurriyet.com.tr
  28.04.2016 - 09:21 | Son Güncelleme:

  ABD merkezli haftalık National Enquirer gazetesi, geçen hafta evinin asansöründe ölü bulunan pop ikonu Prince'in AIDS olduğunu ve dualarla iyileşeceğine olan inancından dolayı tedaviyi reddettiğini öne sürdü.

  Adı açıklanmayan kaynaklara dayandırılan haberde, Yehova Şahidi olan Prince'in ölümden altı ay önce durumunun kötüye gittiği aktarıldı.

  Dünyaca ünlü pop ikonu Prince hayatını kaybettiDünyaca ünlü pop ikonu Prince hayatını kaybetti

  Söz konusu kaynaklar, 57 yaşındaki yıldızın hayatını kaybettiğinde, 36.2 kilogram ağırlığında olduğunu ve bir süredir ölüme hazırlandığını söyledi.

  Flaş iddia: Prince ölmeden önce 154 saat hiç uyumadıFlaş iddia: Prince ölmeden önce 154 saat hiç uyumadı

  National Enquirer'ın haberinde, Prince'in 1990'lı yıllarda HIV virüsü kaptığı, geçen yılın sonlarına doğru ise AIDS'e yakalandığı yazıldı. 

  Gazeteye konuşan bir kaynak, doktorların Prince'e "kan değerlerinin çok düşük olduğunu ve vücut ısısının tehlikeli seviyeye düştüğünü söylediğini" aktardı.

  Demir eksikliği bulunan Prince'in çok güçsüz kaldığı ve çoğu zaman zihin karışıklığı yaşadığı öne sürüldü. Ünlü yıldızın nadiren beslendiği ve yediği zaman da istifra ettiği aktarıldı.

  GRİP NEDENİYLE HASTANEYE KALDIRILMIŞTI

  Ölümünün ardından Prince'in yakınları, ünlü yıldızın grip nedeniyle hastaneye kaldırıldığını açıklamıştı. AIDS bağışıklık sistemine büyük ölçüde zarar verdiğinde, grip gibi önemsiz görülen bir hastalık bile ölümcül olabiliyor.

  Daha önce de Prince’in ağrı kesici bağımlısı olduğu ve öldüğünde yanında ilaçlar bulunduğu öne sürülmüştü.

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı