« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Primler Bosque'ye takıldı

Şampiyonlar Ligi'ne girmeyi başaran Beşiktaş'ta primlere Vicente Del Bosque engeli

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fanatik gazetesinin haberine göre: "Şampiyonlar Ligi'ne adım atan Beşiktaş'ın tüm primleri, Vicente Del Bosque engeline takıldı. Siyah-Beyazlılar’ın 5.4 milyon Euro’su UEFA’nın kasasında duruyor

Görüşme yapılacak
Sheriff ve Zürih’i eleyerek Şampiyonlar Ligi’ne adını yazdıran Beşiktaş, 5.4 milyon Euro’luk bir ekonomik kaynağı elde etmişti. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Siyah-Beyazlılar’ın Devler Ligi’nde elde ettiği tüm primler, Vicente Del Bosque engeline takıldı. İspanyol teknik direktör ile Beşiktaş arasındaki dava sonuçlanana kadar, Kartal’ın tüm Devler Ligi gelirleri UEFA’nın kasasında kalacak. Şampiyonlar Ligi’ndeki diğer temsilcimiz Fenrebahçe ise tüm primleri kasasına koydu.

Sorun aşılabilir
Siyah-Beyazlı yöneticilerin önümüzdeki hafta Del Bosque ile yapacağı görüşmeden bir anlaşma çıkmaması halinde hak ettikleri 5.4 milyon Euro’yu almaları zor görünüyor. Ancak büyük bir ihtimalle İspanyol teknik adam ile Beşiktaş kulübü arasında anlaşma sağlanacağı ve Siyah-Beyazlı kulübün yaklaşık 3 milyon Euro’ya sorunu aşacağı dile getirildi. Siyah-Beyazlılar’ın grupta alacağı beraberlikler için 300 bin, galibiyetler için ise 600 bin Euro haketmesine karşın alamıyor.

Primler Başkan’dan
Beşiktaş’ta ödenmeyen primlere Başkan Demirören el koydu. Yıldırım Demirören, futbolcuların uzun süredir ödenmeyen primlerini ve ücretlerini cebinden ödedi. Bu olumlu gelişme sonrasında Siyah-Beyazlı futbolcular büyük moral buldu."


Bunları da Beğenebilirsiniz