Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Prim yaparsın geliver canım

  Emre BAYLAN Salim UZUN/ DHA
  03.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, televizyonda canlı yayında tartışma önerisini geri çeviren Başbakan Tayyip Erdoğan’ın "Benim öyle prim yaptırma diye bir gayretim yok" sözlerine yanıt verirken, "Belki sen prim yaparsın, geliver canım" dedi.

  Bayram tatiline TBMM’nin açılışı dolayısıyla bir günlük ara veren Baykal, dün partisinin Antalya il binasında düzenlenen bayramlaşmaya katıldı. Partililere hitap ederken Deniz Feneri yolsuzluğuna geniş yer veren Baykal, şunları söyledi:

  Deniz Feneri çetesi

  "Burada bir çeteleşme var. Hani çeteleşme diyorlar ya, asıl çeteleşmeyi sen gel de Deniz Feneri’nde gör. Deniz Feneri çetenin aslı. Parayı Ankara talimatıyla topluyor, Ankara’dakinin masasında oradaki her faaliyet bilgisayarın ekranında aynen görünüyor. Mehmetçik Vakfı’na tanınmayan vergi bağışıklığı hakkı bunlara tanınmıştır. Danıştay izin vermediği halde, kanun değiştirilmiştir, bu imtiyazlar Bakanlar Kurulu kararı ile bunlara verilmiştir. Hangi Bakanlar Kurulu? Adalet Bakanı çıkmış, ’Bana ne’ diyor. Almanya’daki mahkeme demiş ki ’Elebaşılar Türkiye’de’ ve Adalet Bakanı ’Bana ne’ derse Türk mahkemeleri bunu soruşturabilir mi? Türk adliyesi bunu yargılayabilir mi?"

  Baykal, "Başbakan, sen ne yaparsın?" diye sorduktan sonra yanıtı da "Dedikodu yapar, çamur atar" diye verdi. Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü:

  Hemen havlu attın

  "Başbakan’ın bir rafineri ruhsatı isteği üzerine, ’Hayır biz onu, bizim Çalık Grubu’na vereceğiz’ dediği ifade edildi. O zamandan beri ’Bu doğru değildir’ diyemedi. Başbakan dün açıklama yapmış, diyor ki, ’Ben Deniz Baykal ile televizyona çıkarsam, kendisi prim yapar.’ Canım bu kadar karamsar olma kendin hakkında. Senin de söyleyeceklerin vardır. Niye kendine güvenmiyorsun, niye kendine inanmıyorsun? Daha başlangıçta havlu atmışsın. Karşı karşıya gelirsek o prim yapar, ben yapamam diye. Belki sen prim yaparsın, geliver canım."

  Bayram pozları

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya’da, partisinin il teşkilatında düzenlenen bayramlaşma programında özellikle kadınların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kadınlar ve çocuklar, cep telefonlarıyla Baykal’la hatıra fotoğrafı çektirmek için birbirleriyle yarıştı. Partilileri kırmayan Baykal, gösterilen ilgiden dolayı bir hayli neşeliydi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı