Gündem Haberleri

  Prezervatif davası

  Murat KAZANCI/İSTANBUL
  15.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Emekli haber spikeri Ülkü Giray, İstanbul Etiler’deki evinde komşusu olan Boğaziçi Üniversiteli üç gençten şikâyetçi oldu. Sebep: ‘Hoş geldin’ partisi yapan gençlerin bahçeye ve balkonuna attıkları prezervatifler.

  BOĞAZİÇİ Üniversitesi öğrencisi Bora E. (21) ve Ali Burak D.’nin (21), Etiler’deki evlerine taşınan yeni ev arkadaşları Yiğit Eren C. (22) için düzenledikleri “Eve merhaba” partisinde, emekli haber spikeri komşuları Ülkü Giray’ın (74) balkonuna atılan prezervatif mahkemelik oldu. Gençlerin partisine 10 arkadaşları katıldı. İddiaya göre, parti sırasında komşuları Giray’ın balkonuna bir prezervatif atıldı.
  Polise başvuran Giray, 3 öğrenci hakkında gürültü nedeniyle daha önce de şikâyetçi olduğunu belirtip, “Bahçe katında oturan Ş.G. 3 prezervatif bulmuş, ben de bir tanesini balkonumda buldum” dedi. Bora E., prezervatifleri davet ettikleri arkadaşlarının atmış olabileceğini söylerken, Ali Burak D. ve Yiğit Eren C. de Giray’dan özür dilediklerini, prezervatifi balkondan aldıklarını iddia ettiler. Savcılık ise iddianamede, 3 öğrenci için, “Kişilerin huzur ve sükûnu bozma” suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı