İZMİR HABERLERİ

Preveze Deniz Zaferi’nin 477. Yıl Dönümüne Şimşek’ten Anlamlı Mesaj

IHA
28.09.2015 - 17:48Son Güncelleme :

GEMİ GERİ DÖNÜŞÜM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (GEMİSANDER) YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADEM ŞİMŞEK, PREVEZE DENİZ ZAFERİNİN 477. YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE YAYIMLADIĞI MESAJINDA, "EN BÜYÜK DONANMASINI MAĞLUP EDEN ECDADIMIZ, KAZANDIĞI BU BÜYÜK ZAFER İLE AKDENİZ’İ TÜRK GÖLÜNE DÖNÜŞTÜRMÜŞTÜR" DEDİ.

IHA

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği (GEMİSANDER) Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Preveze Deniz Zaferinin 477. yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, "en büyük donanmasını mağlup eden ecdadımız, kazandığı bu büyük zafer ile Akdeniz’i Türk gölüne dönüştürmüştür" dedi.
Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği (GEMİSANDER) Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Preveze Deniz Zaferinin 477. yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Şimşek mesajında Preveze Deniz Zaferi’ni tarihe altın harflerle yazdıran kahraman komutan ve leventlerini bir kez daha rahmetle, şükranla ve minnetle andıklarını ifade ederek, "Kanuni Sultan Süleyman döneminde ve Osmanlı Devletinin en ünlü Kaptan-ı Deryası Barbaros Hayrettin Paşa’nın komutanlığında Amiral Andrea Doria komutasındaki Haçlı Donanması’na karşı kazanılan Preveze Deniz Zaferi şanlı tarihimizin en parlak sayfalarından birisidir. Dünyanın en büyük donanmasını mağlup eden ecdadımız, kazandığı bu büyük zafer ile Akdeniz’i Türk gölüne dönüştürmüştür. Şanlı donanmamızın bu muvaffakiyeti sayesinde derya üzerinde atalarımıza karşı koyabilecek bir donanma kalmamıştır" dedi.
Kazanılan muhteşem zaferin mutluluğunu ve gururunu aradan yüzlerce yıl geçmesine rağmen bugünde yaşamaya devam edildiğinin altını çizen Şimşek, sözlerini şöyle devam ettirdi:
"Bugün Atalarının izinde yürüyen Türk denizcilik sektörü, hemen her alanda yaptığı büyük atılım ve gelişimlerle dünya denizciliğinde önemli bir yere sahiptir. Bilindiği üzere günümüz dünyasının savaşları ekonomi üzerinedir. Denizcilik sektörümüz Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Denizciliği Türk’ün büyük milli ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız’ sözlerini de vasiyeti olarak kabul etmektedir. Bu bağlamda Türk denizcilik sektörü ekonomi arenasında başta Akdeniz olmak üzere tüm dünya denizlerinde daha nice Preveze zaferlerini tarihe geçirecektir. Ayrıca Milli Savunma Bakanlığımızın desteğiyle modernize olan Türk Deniz Kuvvetlerimizde sadece bizim değil, topyekûn millet olarak en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir. Bu duygu ve düşüncelerle Preveze Zaferi’nin mimarı Barbaros Hayrettin Paşa ve ebediyete intikal etmiş kahraman denizcilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Preveze Deniz Zaferi’nin 477. Yıl Dönümüne Şimşek’ten Anlamlı Mesaj hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 17 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Preveze Deniz Zaferi’nin 477. Yıl Dönümüne Şimşek’ten Anlamlı Mesaj haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:09
  • Guneş
   07:50
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı