« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Presle boğacağız

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa Şampiyonası elemelerinde başlangıç maçının önemli olduğunu belirten A Milli Takım Teknik Direktörü, ‘‘Pres yapmayan takım kazanamaz. Top rakibe geçtiği zaman prese başlayacağız. Sert olacağız ama karttan uzak duracağız’’ dedi.

En iyi kadro

A Milli Takım Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Avrupa Şampiyonası 2000 finalleri için eleme grubunun ilk maçında galibiyeti hedeflediklerini ve en büyük silahlarının pres olduğunu söyledi. Denizli, ‘‘Son yılların en iyi kadrosunu kurduk. İyi başlarsak iyi bitiririz’’ dedi.

Rakibe göre ekip

Denizli'nin görüşleri şöyle: ‘‘Pres yapmayan takımın kazanması çok zor. Top rakibe geçtiği anda tüm takım olarak pres yapacağız. Rakibimizi presle yıldıracağız. K.İrlanda izlediğimiz kadarıyla fiziğe dayalı sert bir oyun anlayışı içinde. Ben de dikkat ederseniz kadroyu rakibe göre seçtim.

Aklım hep maçta

Yaklaşık bir aydır kafamda sürekli Türkiye- K.İrlanda maçı var. Onların sert futboluna ayak uydururken kart olayına çok dikkat etmemiz gerek. Futbolcularımı bu konuda sürekli uyarıyorum. Takımımızda bazı futbolcuların yapısı kart görmeye çok müsait. Şu anda biz herşeyimizle bu maça hazırız.

Taraftara çağrı

Çok güzel ve yararlı bir kamp dönemi geçiriyoruz. Daha önce de söylediğim gibi Almanya en önemli rakibimiz ama başlangıç da çok önemli. Cumartesi akşamı oynayacağımız maçta milli duygular içinde tüm futbolseverleri Ali Sami Yen'de görmek istiyorum. Gelin bu sevincimizi hep beraber yaşayalım.’’Bunları da Beğenebilirsiniz