« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Prensler ligine hazırız

“Şampiyonlar Ligi, kralların ligiyse, Avrupa Ligi de prenslerin ligi” yorumunu yapan Fenerbahçe’nin Alman hocası, “Oraya katılabilmek için rakibimize iki zorlu maçta da şans tanımamalıyız. Bunu da yapacak kalitedeyiz” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE Teknik Direktörü Christoph Daum, UEFA Avrupa Ligi’nde gruplara kalmak için önlerindeki tek engel olan Sion’u geçeceklerini söyledi.

Alman hoca, Sion karşısındaki ilk maçın ardından eve mutlu ve avantajlı bir skorla dönmek istediklerini belirterek, “Hedefimiz Avrupa Ligi’nde gruplara katılabilmek. Bu ilk kez organize ediliyor. UEFA bu ligi güzel hale getirmek için elinden geleni yapıyor. Şampiyonlar Ligi kralların ligiyse , bu da prenslerin ligi. Büyük kulüplerin katılımı var. Ayrıca Şampiyonlar Ligi’nden gelenler olacak. Oraya katılabilmek için Sion ile iki zorlu maç yapacağız. Bu turu mutlak geçmek istiyoruz. Sion kadrosunu güçlendirdi. İyi bir gün yakaladığı takdirde Avrupa’da her takıma karşılık verecek bir ekip. Umarım bize karşı iyi bir gün yakalamazlar. Yüksek bir motivasyon ile maça çıkmak istiyorlar. İki kez canlı izleyebildik. İyi hazırlandık. En önemlisi bizim oynama tarzımız. Bizim yapacaklarımız daha önemli.” dedi.

Lugano’yu göreceğiz

Daum, Fenerbahçe ile yeniden anlaşan Diego Lugano’yu ilk 11’de oynatacağını da açıkladı. Lugano’nun transferinin takımı güçlendirdiğini kaydeden Alman  çalıştırıcı, “Lugano, Uruguay Milli Takımı’nda antrenmanlarını sürdürdü ama bizim yaptığımız antrenmanlar biraz farklıdır. Eksiklerini bir an önce  giderecektir. Ne kadar oynayabileceğini maçta göreceğiz” diye konuştu.

Sakatlığı bulunan Mehmet Topuz’un gelecek hafta ortasında takım  idmanlarına katılabileceğini belirten Daum, “Ancak Alex’deki yırtık çok daha büyük. Normalde bu tip sakatlıklarda 3 hafta sonra takımla idmanlara çıkabilir” dedi.

Tuncay meselesi

Alman hoca, “Tuncay ile görüşmeniz oldu mu?” sorusu üzerine şunları söyledi: “Evet dersem  heryerde yazılacak. Hayır dersem yalan söylemiş olurum, ama bana ‘son günlerde Tuncay Şanlı ile görüştünüz mü?’ derseniz hayır derim.”


Bunları da Beğenebilirsiniz