Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Prensin Türk dostu

Bisse Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kefeli, Romanya Hükümeti Özel Temsilcisi Prens Radu onuruna geçtiğimiz gün Beyti restoranda bir davet verdi.

Özel temaslar için ülkemizde bulunan Prens Radu, eşi Prenses Margareta ile birlikte katıldığı yemekte, Asiye Kefeli, Akkan Süer, Emekli Orgeneral Necdet Timur ve eşi Nezihe Timur ile uzun süre sohbet etti. Türkiye’ye çok sık geldiğini söyleyen Prens Radu, işadamı dostu Mustafa Kefeli’yle de sık sık görüştüğünü söyledi.
resimaltı: Akkan Süer, Mustafa-Asiye Kefeli, Prens Radu, Prenses Margareta, Nezihe-Necdet Timur

Şamdan’da nişan

Ünlü müzisyen Garo Mafyan’ın kızı Damla Mafyan, ızmirli işadamı Emre Kolburan ile nişanlandı. Önceki gece Etiler şamdan’da gerçekleştirilen nişan törenine, aralarında Lili Garih ve Oya German’ın da yer aldığı çok sayıda ünlü isim katıldı. Eşi Güniz Mafyan’la kızlarını ızmir’e uğurlamaya hazırlandıklarını belirten Garo Mafyan, “Kızımın annesi evlenip ızmir’den ıstanbul’a gelmişti, şimdi de kızım evlenip ızmir’e yerleşecek. Kolburan’lar ızmir’in en tanınmış aileleri arasında yer alıyor. Bizim bir damadımız olmadı, oğlumuz oldu. Nikâh, ağustos ayında ızmir’de kıyılacak” diye konuştu.

Çubukçu açtı

İşadamı Akın Öngör’ün, eşi Zeynep Gülin Öngör adına Akhisar’da yaptırdığı lisenin açılışı, geçtiğimiz hafta sonu yapıdı. Akhisar Zeynep Gülin Öngör Kız Teknik ve Kız Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu tarafından açıldı. Gülin-Akın Öngör çiftinin yanı sıra ıstanbul’dan seçkin davetlilerin katıldığı açılışın en renkli siması şarkıcı Nil Karaibrahimgil’di. Karaibrahimgil, kravatı ve çantasıyla dikkat çekti.

Parla’dan sanata destek

Mücevher dünyasının yeni markalarından Parla Mücevher, 15’inci yılını kutlayan Tuvana Okuma ıstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) ile ortak bir projeye imza attı, Ebru Uygun, ısmail Acar, Dilek Hanif ve Derin Mermerci’nin hazırladığı takı koleksiyonunu vakıf yararına satışa sundu. Parla, bu sosyal sorumluluk projesinin ardından yeni bir atılım daha yaparak Toprak Sanat Galerisi’nin sponsoru oldu. Markanın Akmerkez’deki mağazasında bir araya gelen Ayfer Toprak, Cengiz Karavan ve Parla’nın sahibi Bülent Eriş, gelecekte hazırlayacakları ortak projeler için anlaşma imzaladı.

Ayağını kırdı

İki aydır Avrupa’yı gezen Gül Ergi, seyahati sırasında Cannes’daki evine de uğradı ve iki hafta burada kaldı. Daha sonra ısviçre’ye geçen Gül Hanım, ülkenin en ünlü detoks kampına girdi. Ergi’ye önceki gece bir davette rastladım. Detoks kampı sayesinde en az 10 yaş daha genç görünüyordu. Ne var ki Türkiye’ye dönmek üzereyken talihsiz bir kaza geçirip, St. Tropez’deyken ayak bileğini kıran Ergi’nin ayağı sargılıydı...

Mavi Senfoni’ye rekor fiyat

Eserleri dünyanın 64 müzesinde yer alan Burhan Doğançay’ın başyapıtı “Mavi Senfoni”, müzayedeye çıkıyor. 15 Kasım’da Swissotel’de gerçekleşecek müzayedede satışa sunulacak tabloları yakından görmek isteyen sanatseverler, geçtiğimiz gün Antik A.ş’nin Maçka’daki binasında gerçekleşen müzayede kokteyline büyük ilgi gösterdi. Bu arada “Mavi Senfoni”nin, 1 milyon TL rekor açılış fiyatıyla satışa sunulacağını belirteyim. Müzayedenin diğer başyapıtı Fahr El Nissa Zeid imzalı “Londra” tablosu ise 700 bin TL açılış fiyatıyla müzayedeye çıkacak. Çağdaş Türk sanatının “Kaplumbağa Terbiyecisi” olarak gösterilen “Mavi Senfoni”ye sahip olmak isteyenler arasında, Derin Mermerci’nin de adı geçiyor.

Açılışı bakan yapacak

Rezan Has Müzesi, 18 Kasım Çarşamba günü “Türk Resminde 100 Yılın Tablosu” adlı bir sergi açacak. Müze yöneticisi Ahu Has, “Türk resim sanatının bir asırlık öyküsünü gözler önüne serecek bu serginin açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay yapacak” dedi.

Yapımcıyla buluştu

“Recep ıvedik” serisinin üçüncü filminin çekimlerine başlayan şahan Gökbakar, filmin yapımcısı Faruk Aksoy ile geçtiğimiz gün ıstinye Park’ta buluştu. Bir restoranda oturan ikili, uzun süre yeni projeleri üzerine konuştu.

‘Kaynana Neriman’ın müstakbel gelini

“Benim Annem Bir Melek” dizisinde “kaynana Neriman” karakterini canlandıran usta oyuncu Oya Başar, önceki gün ıstinye Park’ta oğlu Umut ve onun kız arkadaşıyla bir araya geldi. Üçlünün yemek ve sohbetle başlayan günü, alışverişle sona erdi.

Taşdelenler alışverişte

Tekstilci işadamı Hayrettin Taşdelen ve eşi Buket Taşdelen, oğulları Hayri Can’ı da alıp geçtiğimiz gün ıstinye Park’a gitti. Havanın sıcak olması nedeniyle açık havadaki bir restoranda oturmayı tercih eden Taşdelen ailesi, yemeğin ardından alışveriş için mağazaları gezdi.

Bebek evde

Sperm bankası aracılığıyla hamile kalıp, Kayra adlı bir erkek bebek dünyaya getiren Leyla Bilginel, önceki gün ıstinye Park’taydı. Bilginel, bir kız arkadaşıyla geldiği alışveriş merkezinde önce bir kafede oturup kahve içti, sonra evde bıraktığı bebeği için alışveriş yaptı.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI