Ege Haberleri

  Prensin fotoğrafçısı Gökova’yı tanıtacak

  Yaşar ANTER / OSAKA (DHA)
  15.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Japonlar’ın dünyanın en ünlü sualtı fotoğrafçısı Masakazu Akagi, temmuz ayında Bodrum Kültür ve Sanat Vakfı’nın (BOSAV) konuğu olacak.

  Bodrum ve Gökova koylarındaki sualtı canlılarının ve doğal güzelliklerini görüntüleyecek olan, Japon Prensi Tohomito’nun özel fotoğrafçısı Akagi, “Bu yıl haziran ayında gelip keşif dalışları yaptım. Dünyanın bir çok ülkesinde sualtı güzelliklerini ve canlılarını fotoğrafladım. Ancak Bodrum ve Gökova’da gerçekten çok güzel sualtı mekanları var. Bunları fotoğraflamak benim için büyük zevk ve heyecan verici olacak” dedi.

  Dünyaca ünlü

  Dünyanın sayılı sualtı fotoğrafçıları arasında gösterilen Japonlar’ın bol ödüllü sualtı fotoğrafçısı 49 yaşındaki Masakazu Akagi’nin önümüzdeki temmuz ayında BOSAV’ın davetlisi olarak Bodrum’a geleceği açıklandı. BOSAV Başkanı Tufan Turanlı, Japonya’nın Osaka kentinde görüştüğü Akagi’nin, Bodrum STS okul gemisiyle Gökova’ya açılarak Bodrum, Kara Ada, Orak Adası, Yassıada batıkları, Küdür Yarımadası, Akdeniz foklarının barınakları, Akvaryum, Sedir Adası, Kisebükü koylarındaki sualtı canlıları ve doğa güzelliklerini fotoğraflayacağını söyledi.

  Keşif dalışları

  Akagi’nin, Japonya’da batan Ertuğrul Fırkateyni’nin de fotoğraflarını kendilerine destek verdiğini hatırlatan Tufan Turanlı, “Geçtiğimiz yıl da Kırşehir’e gelen ve üzerinde ayyıldız bulunan kırmızı tişört giyen Akagi, temmuz ayında geldiği Bodrum’da  fotoğraflayacağı bölgelerde keşif dalışları yaptı. Akagi’nin çekeceği fotoğraflar, vakfımız aracılığı ile Japonya’da da sergilenecek. Cennet koylarımız ve sualtı güzelliklerimiz dünyaya tanıtılacak” dedi. Yaklaşık 29 yıldır Brunei, Avustralya, Fiji, Maldivler, Tahiti, Havai, Palau Adaları, Filipinler, Hindistan, Endonezya, Malezya ve Bali’de çektiği sualtı fotoğraflarının yanı sıra Japonya’nın en büyük üç sualtı parkının fotoğraflarını da çeken ve birçok uluslararası ödülü bulunan Akagi, temmuz ayını sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı