« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Prenses Mary çocuklarla top oynadı

Prenses Mary, futbolda alayı önlemek ve tüm çocuklara eşit haklar sağlamak için, Kızıl Haç ve Futbol Federasyonu ile yeni projenin startını verdi.

Ünsal TURAN / KOPENHAG (DHA)
SON GÜNCELLEME

Danimarka'da Veliaht Prens Frederik ve eşi Prenses Mary, beraberlerinde Kızıl Haç Çocuklara Yardım Merkezi Başkanı Mimi Jöakobsen ve Futbol Federasyonu yöneticileri ile Bagsverd Futbol kulübünü ziyaret etti. Mary Fonu'nun Kızıl Haç ve Futbol Federasyonu işbirliği ile oluşturduğu "sporda alaya son" projesini başlatan Prenses Mary, aralarında göçmen çocukların da bulunduğu çocuk futbolcularla top oynadı. Açılışta bir konuşma yapan Prenses Mary kendi ailesinin de spora çok önem verdiğini belirterek "spor sayesinde insanlar arasında sevgi, dostluk oluşuyor. Klubfidusen adı altında bugün başlattığımız proje sayesinde ayrım yapmadan tüm çocuklara eşit şekilde spor yapma hakkı tanınacağına, tüm çocukların da bu haktan yararlanacağına inanıyorum. Mary Fonu'nu kurduğumuz günden beri sporda, okulda, çocuk yuvalarında alaya son vermek, nasıl iyi bir arkadaş olunuru çocuklara aşılamak için mücadele ediyoruz. Mary Fonu başkanı olarak , bu tür projelerde yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum"dedi.

HER 8 ÇOCUKTAN BİRİ SPORU BIRAKIYOR

Uluslar Arası Olimpiyat Komitesi Üyesi olan Veliaht Prens Frederik de sporun her dalında faal olduğuna dikkat çekerek, eşine tam destek verdiğini söyledi. Prenses Mary ve Prens Frederik, minik oyuncuların idmanlarına katılarak birlikte top oynadılar. Prenses Mary ve Prens Frederik antrenörlerden çocukları çalıştırmaları hakkında bilgi aldılar. Prens Frederik ve Prenses Mary , çocuklarla hatıra resmi çekilirken bir çocuğun Prenses Mary'in kafasına eliyle işaret yaptığı görüldü. Prenses Mary, stadyumdan ayrılmadan önce Hürriyet'in sorusuna yanıt verirken "her 8 çocuktan biri alay edildiği için sporu bırakıyor. Bu proje sayesinde çok sayıda çocuğun özellikle göçmen çocukların ayrım yapmadan eşit haklardan yararlanmaları sağlanacaktır"dedi.
Bunları da Beğenebilirsiniz