Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Prefabrikte yangın ucuz atlatıldı

  Hürriyet Haber
  18 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 18 Aralık 2000 - 00:01

  Mustafa BAĞDİKEN - Mesut ÇATAK / İZMİT (Kocaeli),(DHA)

  Kocaeli'nin Derince ilçesinde bugün çıkan yangında iki prefabrike konut yanarak kullanılmaz hale gelirken, faciada şans eseri ölen veya yaralanan olmadı. Depremzedeler yanan evleri ve eşyalarının ardından gözyaşı döktü.

  Kalıcı konutların tamamlanmasını halen barınmakta oldukları prefabrik konutlarda bekleyen depremzedeler, havaların soğumasıyla birlikte hem soğukla, hem de yangın tehlikesiyle yaşıyor.

  Derince 2´nci Bölge Prefabrik konutlarındaki yangın, Alipaşa Erdağı adlı depremzedeye ait evde saat 11.00 sıralarında çıktı.

  Alipaşa Erdağı'nın eşi Emel Çınar, yatağında uyuyan 5 yaşındaki çocuğunun üşümemesi için katalitik sobayı yanına iyice yaklaştırdı. Ancak sobanın çarşafı tutuşturması sonucu yangın çıktı. Alevleri gören Emel Çınar, çocuğunu kapıp dışarıya kaçarken, alevler daha sonra hemen yanındaki Gülali Birdal'a ait prefabrike konuta da sıçradı.

  İtfaiye olay yerine gelene kadar iki prefabrik de kullanılmaz hale geldi. Çocuğunu son anda kurtaran Emel Çınar, ``Depremde herşeyimizi kaybetmiştik. Yeni aldığımız birkaç parça eşya da yok oldu'' diyerek sinir krizleri geçirdi.

  Olay yerine gelen Derince Belediye Başkanı Halit Altuntaş, prefabrike konutların yalıtım malzemelerinin tamamının petrol ürünlerinden yapıldığını belirterek, ``Vatandaşların çok dikkatli olmaları lazım. Dilerim havalar iyice soğuyunca yangınlar artmaz. Çünkü prefabriklerin yalıtım malzemeleri petrol ürünlerinden elde ediliyor ve hemen yanıyor. Ayrıca her prefabrikte birkaç tane tüp var'' dedi. Bu arada iki aileye yeni prefabrik konut verileceği bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı