PratikDepo’ya girdi, ev ve ofiste yer kaplayan eşyaya davet çıkardı

Hürriyet Haber
13.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

Ev ve ofislerde yer kaplayan eşyaları saklama hizmeti sağlayan PratikDepo’nun Yatırımcı Ortağı Ali Sabancı, bu işe 1 milyon lirayı aşan bir yatırım yaptıklarını ve henüz emekleme döneminde olduklarını belirtti.

Yurt dışında okuduğunu ve o dönemde bu hizmeti kullandığını belirten Sabancı, “Yatakhanede bir anda eşyaların işgali altında kalıyorsunuz. Bununla başa çıkabilmenin iki yolu var. Ya çok daha pahalı bir yere kiraya geçeceksiniz ya da depo hizmeti alacaksınız. Üniversite öğrencisiyken inanın benim bile maddi sorunlarım vardı” dedi.

Hedef 6 milyon TL

Bu işten milyar dolar kazanma peşinde olmadıklarını söyleyen Ali Sabancı, İstanbul’da 3 milyon hane olduğunu ve sadece İstanbul düşünüldüğünde 6 milyon liralık bir yatırım öngördüklerini söyledi. Pratik Depo’yu, İstanbul’da yaygınlaştırdıktan sonra tatil yörelerinde de hizmet vermeyi düşündüklerini ifade eden Sabancı, “Buraları kattığımızda hesap 7 milyon haneye çıkıyor. Bu sayılarda 20 milyon liralık bir yatırım öngörüyoruz” diye konuştu.

700 müşterisi var

PratikDepo Satış ve Pazarlama Müdürü Işıl Oytaç ise, İstanbul’da Şekerpınar, Yakacık, Tuzla ve Güneşli’de olmak üzere 4 adet 40 bin metrekare depolarının olduğunu ve Avrupa yakasında depo sayılarını artırmayı planladıklarını söyledi. Oytaç, en çok bebek odalarının depolandığını ve genelde orta boy deponun tercih edildiğini ifade ederek, şimdiye kadar 700 müşteriye ulaştıklarını bildirdi. PratikDepo müşterilerinin yüzde 60-70’ini kadınların oluşturduğuna dikkati çeken Oytaç, 10 sene içinde 56 bin müşteri hedeflediklerini kaydetti.

40 metrekarelik alanı toparlıyor

PRATİKDEPO’nun küçük, orta boy ve büyük olmak üzere üç farklı PratikDepo çeşidi bulunuyor. Küçük PratikDepo’ya, iki adet çamaşır makinesi veya bir buzdolabı sığarken, Orta Boy PratikDepo’da sekiz adet çamaşır makinesi saklanabiliyor. Büyük PratikDepo ise 16 adet çamaşır makinesini ya da 2 metre boyunda altı adet buzdolabını muhafaza edebilecek ve ortalama 40 metre karelik alanı toparlayabilecek kapasitede. Büyük depo 135 lira, orta depo 75 lira, küçük depo 45 lira ve KDV bedelleriyle beraber aylık olarak kiralanabiliyor. Eşyalar üst düzey güvenlik önlemlerinin bulunduğu rutubetsiz, haşereye karşı ilaçlanmış, nemlenmeyen, küflenmeyen, ısıya ve soğuğa dayanıklı kasalarda saklanıyor.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı