« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pranga vurmuşlar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

Fenerbahçe defansında görev yapan futbolcuların ayaklarına adeta pranga vurmuşlar. Dün akşam defansın sağında ve solunda oynayan Högh ve Saffet'in ayaklarında pranga vardı. Defansın görevi nedir? Önce rakibi kaçırmamak, rakipten önce topa sahip olmak, kazanılan topları oyuna sokmak. Högh gibi adam, Selahattin'in karşısında adeta yelpazeye dönmüştü. Selahattin her topu alışta Högh'ün beli kırılıp durdu. Saffet ve Uche de bölgelerini şaşırıp birbirlerine girdiler.

<ı>Rüştü olmasaydı!

Antalyaspor'da oynarken trafik kazası geçiren Rüştü için o zamanki hocası Erdem Tuğal, ‘‘Bu kaleci Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi kalecilerinden biri olacaktır'' demişti bundan yıllar önce. Hakikaten Rüştü olmasaydı oyunun birinci bölümünde Trabzonspor oyunu 5-0'a taşırdı. Rüştü bana göre Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi kalecileri arasında yerini alacak ve yıllar sonra da anılacaktır. Fenerbahçe çok şanslı böyle bir kaleciye sahip olduğu için.

<ı>Orta saha işlemedi

Fenerbahçe defans hataları yaparken orta sahası da işlemiyordu. Hele sol kanatta oynayan Mustafa Doğan, kazandığı topları herhalde sol ayağı olmadığı için değerlendiremiyordu. Kemalettin yine sinir içindeydi. Moshoeu çalışıyor, oyun kuruculuktan çok mücadeleye giriyordu. Baliç yine Trabzon defansını zorluyordu. Moldovan, kendisine yeterli top gelmediği için kendi uçağını kendi yapmaya çalışıyordu ama yetmiyordu.

Son zamanlarda oyun akışı bu kadar mükemmel bir Trabzon-F.Bahçe maçına rastlanmamıştı. Trabzon sanki yenilenmiş, futbolculara bir heyecan gelmişti. Başta Selahattin, sonra Vugrinec, Abdullah. Campbell savaşan bir futbolcu. Şimdilik daha çok servis yapıyor, gol arttırınca Trabzon bu futbolcuyu sevecek.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler