Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Poyrazköy'de görevli polisler dinlendi

  Selahattin GÜNDAY-İSTANBUL, (DHA)
  13 Ocak 2011 - 18:53Son Güncelleme : 13 Ocak 2011 - 18:53

  AMİRALLERE suikast ve Kafes Eylem Planı davaları ile birleştirilen Poyrazköy davasının dördüncü duruşmasının ikinci oturumunda arama ve kazılarda görev yapan polisler tanık olarak dinlendi.

  7’si tutuklu 69 sanığın yargılandığı İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklardan Levent Bektaş’ın ev ve iş yerinde arama yapan Komiser Cem Akar da tanık olarak dinlenenler arasında yer aldı. Levent Bektaş’ın işyeri ve evinde ele geçirilen CD ve DVD’lerin imajlarının alınmadığını belirten Akar’a Üye Hakim Mehmet Karababa neden imajların alınmadığını sordu. Akar ise bunun nedeninin teknik yetersizlik olduğunu söyledi. İlk incelemede CD’lerde Kafes Eylem Planı adlı belgeyi göremediklerini belirten Akar, bu belgenin teknik personelin incelemesinden sonra bulunduğunu anlattı. "CD ve DVD’lerin tekrar yazılabildiğini bilmiyorduk. O dönemlerde imaj alınmıyordu" diyen Akar’a avukat Celal Ülgen, bunun CMK’ya aykırı olduğunu hatırlattı.

  SAKIZ POLEMİĞİ

  Öte yandan duruşmada hakim ile sanık arasında ‘sakız’ polemiği yaşandı. Üye Hakim Mehmet Karababa, "İsim vermek istemiyorum ama salonda sakız çiğneniyor. Burası Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden bir mahkeme" dedi. Tutuklu sanıklardan Ergin Geldikaya, "Üye hakim bana bakarak konuştu. Ben sakız çiğnemiyorum. Benim dişlerim takma" diyerek takma dişlerini çıkarıp mahkeme heyetine gösterdi.

  Karababa’nın "Burası Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden bir mahkeme" sözlerini tekrar etmesi üzerine Geldikaya "Biz de öyle umuyoruz" diye tepki gösterdi. Karababa ise, "Ummak değil, öyle zaten" cevabını verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı