Gündem Haberleri

  Poyrazköy Aksaz’a uzandı

  Murat KAZANCI
  17.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Beykoz Poyrazköy’de geçtiğimiz Nisan ayında ortaya çıkarılan cephanelik ile ilgili soruşturmada dün de hareketli saatler yaşandı.

  İzmir ve Marmaris’teki Aksaz Deniz Üssü’nden getirilen Deniz Yarbaylar İsmail Zühtü T, Bülent A. ve Bülent K. ile İzmir’den gelen Deniz Astsubaylar İbrahim O. ve Mehmet İ. Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcıları Zekeriya Öz ve Ercan Şafak tarafından sorgulandı. Sorgularının ardından bu 5 denizci subay ve astsubay serbest bırakıldı. Önümüzdeki günlerde soruşturma ile ilgili bazı denizci subay ve astsubayların da ifade vereceği öğrenildi.

  Bu arada kazı çalışması başladığı günlerde tutuklanan emekli bir binbaşının bilgisayarındaki dosyaların şifrelerinin kırıldığı ve içerisinde Ermeni cemaati önderlerine yönelik suikast planlarının bulunduğu iddia ediliyor. Dosyalarda Agos Gazetesi’ne abone Ermeni vatandaşların fişlendiği bilgilerinin de yer aldığı belirtiliyor. Poyrazköy soruşturması kapsamında şu ana kadar emekli Deniz Yarbay Ercan Kireçtepe, Deniz Binbaşı Emre Onat, Deniz Binbaşı Eren Günay, Yarbay Mustafa Türkan Ecevit, Deniz Binbaşı Levent Bektaş ve adı açıklanmayan denizci bir yarbay ile bir sivil memur tutuklandı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı