Ege Haberleri

EGE

  Poyrazcan, Avrupa’da yeni bayilerle büyüyor

  Hürriyet Haber
  22 Ekim 2015 - 13:52Son Güncelleme : 22 Ekim 2015 - 13:55

  Almanya’nın Köln şehrinde 10 – 14 Ekim tarihleri arasında düzenlenen ANUGA Yiyecek ve İçecek Fuarı’nda yer alan Poyrazcan Zeytinyağları, 192 ülkeden yaklaşık 160 bin profesyonel ziyaretçiye tanıtıldı.

  İzmir ve çevresinden elde ettiği sağlıklı ve kaliteli zeytinyağını Avrupa’nın göbeğinde tanıtma imkanı bulan Poyrazcan, çok sayıda profesyonel ziyaretçinin dikkatini çekmeyi başardı. Toplanan birinci sınıf zeytinleri ileri teknoloji üretim aşamalarından sonra sofralara ulaştıran Poyrazcan Zeytinyağı eşsiz aromasıyla dünyanın en iyi gurmelerinden tam not aldı.

  Bayilik anlaşması yaptı

  Poyrazcan Zeytinyağı olarak düzenlenen gıda fuarlarına katılarak bu sayede dünyada zeytinyağı ihracatında başı çeken İspanya, İtalya ve Yunanistan gibi ülkelerin arasında Türk zeytinyağı algısı oluşturmayı başardıklarını anlatan Poyrazcan Zeytinyağı Genel Müdürü Soykan Yanya, “Fuarda yaptığımız görüşmelerde çok iyi bağlantılar gerçekleştirdik. Ayrıca Münih, Frankfurt, Hamburg merkezli ve tüm Avrupa’da dağıtım ağı olan 3 firma ile bayilik anlaşması gerçekleştirdik” dedi.


  Milli takım gibi hazırlandık

  Türkiye’nin elinde bulunan zeytinyağı potansiyelini kullanma zamanının geldiğini ve dünya ülkelerine tanıtması gerektiğinin altını çizen Yanya, “Yurtdışına gerçekleştirdiğimiz seyahatlerimize milli takım gibi hazırlanıyoruz. Sonuçta buralarda Türkiye’yi temsil ediyoruz. İkili görüşmelerimizde ise yabancı dostlarımıza uzmanlarımız tarafından hazırlanan sunumlar gerçekleştirdik. Dünyanın en çok zeytinyağı ihracatı yapan ülkeler arasına girme hedefi olan Türkiye’nin bu hedefine ulaşması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı