GeriSpor Povetkin'in yumruklarına dayanamadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Povetkin'in yumruklarına dayanamadı

Povetkin'in yumruklarına dayanamadı
refid:21589751 ilişkili resim dosyası

Dünya WBA ağır sıklet ünvan maçında Hasim Rahman'ı 2. raundda teknik nakatvla yenen Rus boksör Alexander Powetkin altın kemerini korumasını bildi.

Powetkin, Amerikalı 39 yaşındaki eski şampiyon rakibi nin kariyerinide dramatik bir şekilde sonlandırmış oldu. Daha önce iki kez planlanan ve bir türlü gerçekleşemeyen ünvan maçı Hamburg'da yapıldı. Yeni antrenörü Kostya Tzsyu refaketinde ringe mutlak galibiyet parolasıyla çıkan Powetkin ilk raundda rakibini sağlı sollu yumruklarıyla adete şaşkına çevirtti. Powetkin ikinci raundada üstün boksunu sürdüren Rus boksör karşısında, rakibinin yumruklarını çenesinde defalarca bulan Rahman'ın adeta iplere yapışıp bir türlü karşılık verememesi üzerine hakem karşılaşmayı sonlandırdı.

Teknik nakavtla galip

Povetkin, teknik nakavtla galip ilan edilerek altın kemerini korumayı başardı. 33 yaşındaki Powetkin25 gal ibiyetini almış oldu. Lennox Lewis'i sürpriz biçimde nakavt etmesi ile boks tarihine adını yazdırmayı başaran Rahman ise yeniden şampiyon olabilmek için eline geçirdiği bu son fırsatı kullanamadı. Hasim Rahman 61 maçında sekizinci yenilgisini almış oldu.

Hedefi Klitscko'yu yenmek

Alexander Povetkin, aldığı bu galibiyetle Ağır sıklet Süper Şampiyonu olan Ukraynalı Wladimir Klitschko'nun rakibi oldu. WBA Süper Altın kemerinin tam sahibi olabilmek için hazırlıklara hemen başlayacağını söyleyen Powetkin, "Her ikimiz de en geç 2013 Mart ayı sonuna kadar dö vüşmek mecb uriyetindeyiz. Klitschko'yu yenip Süper Şampiyon olmak için sabırsızlıkla bekleyeceğim" dedi.

Pulev Avrupa şampiyonluğunu korudu

Öte yandan dev maç öncesi yapılan diğer bir boks karşılaşmasında ise Avrupa Şampiyonu Bulgar boksör Kubret Pulew, Rus rakibi Alexander Ustinov"u 11. raundda natavt ederek ünvanını korudu. Pulew, 2.02 metre boyunda ve 138,6 kilo ağırlağındaki rakibini özellikle 11. raundda yumruklarıyla perişan etti

Yorumları Göster
Yorumları Gizle