« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Potaya Türk damgası 81-69

Utku ERGÜN
SON GÜNCELLEME

Avrupa Ligi'ndeki 5. maçında İsrail'in Maccabi Tel-Aviv takımını konuk eden Efes Pilsen ünlü rakibini 81-69 yendi. Efes Pilsen'in ilk dakikalardaki tutukluğundan yararlanan Maccabi bir ara 18 sayı farkla öne geçti. İkinci yarıda Mirsad ve Naumoski ile hücumda coşan, Ufuk'la savunmada devleşen Efes, rakibini sahadan sildi ve 81-69 galibiyetle ayrıldı.

Efes zafere doymuyor

Avrupa Ligi'ndeki gururumuz Efes Pilsen, Maccabi Tel-Aviv'i ikinci yarıdaki muhteşem oyunuyla dağıttı. Karşılaşmaya tutuk giren Efes Pilsen, ilk 10 dakika içinde hücum etmekte zorlanınca oyunun kontrolünü konuk takıma bıraktı. İyi savunma yapıp, hücumda da isabetli şutlar atan Maccabi Tel Aviv, Efes'in kötü hücum organizasyonundan yararlanıp, etkisiz savunmasını da değerlendirince bir anda 18 sayılık farkla öne geçti. Ancak daha sonra baskılı bir alan savunmasına dönen Efes Pilsen, rakibin hücum düzenini bozdu ve fark giderek azalmaya başladı. Buna rağmen konuk takım ilk yarıyı 39-33 önde bitirdi.

Hücumda Mirsad savunmada Ufuk

İkinci yarıda sahada bambaşka bir Efes vardı. Mirsad hem savunmaya hem de hücuma ağırlığını koymuştu. Ufuk savunmayı ateşlerken, Naumoski klasını konuşturmaya başlayınca Efes Pilsen iki dakika içinde rakibini yakaladı. Kalan dakikalarda da üstünlüğünü sürdüren ekibimiz sahadan 81-69 gibi büyük bir zaferle ayrıldı.

Maccabi Tel Aviv karşısında bir ara 18 sayı geriye düşen lacivert beyazlılar, ikinci yarıdaki süper oyunlarıyla rakiplerine fark attılar.

HAKEMLER: Ricente Sanchis (**), (İspanya), Pier Luigi Deste (**) (İtalya)

EFES PİLSEN: Mirsad (****) 22, Naumoski (****) 28, Sellers (***) 12, Howard (***) 12, Ufuk (***) 2, Murat (***) 5, Hüseyin (**), Tamer (**), Volkan (**), Hidayet (**)

MACCABİ TEL AVİV: Hennefeld (**) 4, Sharp (***) 9, Griffith (****) 12, Katash (***) 23, Sheffer (**) 16, Leaf (**) 5, Popa (*)

İLK YARI: 39-33 Maccabi lehine 5 FAUL: Hennefeld (36.41)

Aydın Örs: Avrupa'da her takımı yeneriz

Efes Pilsen Basketbol Takımı Antrenörü Aydın Örs, Maccabi Tel Aviv maçının ikinci yarısında ortaya koydukları oyunu bundan sonra da sürdürmeleri halinde her takımı yenebileceklerini söyledi. Maçın ilk dakikalarını 18 sayı farkla geride kapamalarına rağmen, oyun disiplininden kopmayarak ikinci yarıda sergiledikleri performansla maçı kazanmasını bildiklerini belirten Aydın Örs,''İkinci yarıda herkes gerçek Efes Pilsen'i izledi. Başarılı bir alan savunması yaptık ve hızlı hücumlarla sonuca gittik.''dedi.