« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Potansiyelimizin %90'nını sahaya yansıttık"

Milli Takımlar Teknik Direktörü Bogdan Tanjevic, maçın ardından açıklamalar yaptı. Tanjevic, son derece iyi hazırlanmış bir takıma karşı mücadele ettiklerini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tanjevic, rakiplerinin Çek Cumhuriyeti karşısında oynadığı kadar üst düzey bir basketbol oynamadığını ifade ederken, “Belarus özellikle maçın başlarında bizi şaşırttı ama bu tip maçlarda rakibinize tam anlamı ile saygı duymazsanız sorun yaşayabilirsiniz. Bu maçta potansiyelimizin %90’ını sahaya yansıttık. Üçüncü çeyrekte ise gerçek oyunumuzu sahaya yansıtmamıza rağmen tam da o an maçın bittiğini düşündük. Özellikle son şutu atamasak ve maç uzatmaya gitseydi diye kendime sormadan duramıyorum. Bu tip maçlarda deplasmanda oynayan takım veya geriden gelen takım maçı kazanmak için daha şanslı olur. Ama herşeye rağmen son saniye basketi ile kazandığımız için mutluyum. Şimdi son derece mükemmel takıma karşı deplasmanda oynayacağız” şeklinde konuştu.

Milli oyuncu Serhat Çetin de galip gelmenin önemli olduğunu belirtirken, “İlk maçımızı kendi evimizde oynadık ve kazanmak önemliydi. Birçok arkadaşımız ilk kez A Milli oldu ve ilk maçımızı oynadık. Rakibimiz karşısında basit hatalar yaptık ve şanssız top kayıpların dolayı basit sayılar yedik. Böyle olunca da Beyaz Rusya’yı maçın içinde tuttuk. Üçüncü periyotta ise hücumda ve savunmada hızlı olunca farkı açtık. Fakat son periyotta aynı hataları tekrarladık ve fark kapandı. İtalya maçını böyle oynarsak işimiz zor olur ama bunun bilincindeyiz. İtalya maçında daha mücadeleci bir Türk Milli Takımını izleteceğiz” dedi.

Tanjevic ve Serhat Çetin konuşmalarının sonunda ise tüm Türk halkının bayramını kutladılar.

Beyaz Rusya takımının başantrenörü Andrei Krivonos ise “İyi mücadele ettiğimizi belirtmek istiyorum. Avrupa Şampiyonası Elemelerindeki ikinci maçımızdı. İyi bir takım olduğumuzu, iyi mücadele ettiğimizi gösterdik. Maçta konsantre kayıplarından dolayı hatalar yapmaya başladık ve üçüncü çeyrekte rakibimize kolay sayı şansı tanıdık. 12 sayı geriye düşmemize rağmen maça tekrar ortak olduk, hatta eşitledik ama son saniyede yediğimiz basketle maçı kaybettik” dedi.

Beyaz Rusya’nın oyuncusu Artisom Parakhouski, “Öncelikle Türkiye’yi tebrik ediyorum. Son derece zor bir maç oldu. Rakibimizin Euroleague ve NBA’de oynayan oyuncuları var. Maçın geneline baktığımızda 30 dakika boyunca iyi bir mücadele ortaya koyduğumuzu söyleyebilirim ama üçüncü periyotta rakibimiz 12 sayılık fark yakaladı. Sonra geri gelmeye çalışsak da konsantre ve enerji kaybından dolayı maçı kazanamadık” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz