« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Potansiyeli güçlü bir ekibiz”

Aroma Bayanlar Voleybol 1. Ligi ekiplerinden Nilüfer Belediyespor'un antrenörü Ali Kamberoğlu, potansiyeli güçlü bir ekip olduklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kamberoğlu, takımın yeni sezon kadrosu basına tanıtıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, Aroma Bayanlar Voleybol 1. Ligi'nde Bursa'dan ilk kez iki takımın mücadele edeceğini hatırlattı.

Önemli bir göreve getirildiğinin bilincinde olduğunu ifade eden Kamberoğlu, şöyle konuştu:
“4 yıldır takımda yardımcı antrenör olarak görev yaptım. Potansiyeli güçlü bir ekibiz. Birçok yaş gruplarında milli takıma oyuncu verdik. Çalışmalarımıza tesislerimizde devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde bir yabancı oyuncu daha alarak transferi tamamlayacağız. Bursa, ilk kez Bayanlar Voleybol Ligi'nde ilk kez iki takımla temsil edilecek. Bu Bursa voleybolu açısından çok önemli. Büyükşehir Belediyesi'ne ve diğer takımlara yeni sezonda başarılar diliyorum.”

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de Bursa'da voleybolda bir dönem gerileme yaşandığını, ancak Nilüfer Belediyespor'un birinci lige yükselmesiyle yeniden bir çıkış yakalandığını bildirdi.

Bozbey, geçtiğimiz sezon mücadele eden takımdan 3 oyuncularının takımdan ayrılmasına karşın, dört oyuncuyu takıma dahil ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:
“Yeni sezonda mevcut kadro ve alt yapımızdan yetişen voleybolcularımızla yola devam edeceğiz. Teknik heyetimizde değişiklik yaptık. Ekibimizde yardımcı antrenör olarak görev yapan Ali Kamberoğlu'nu baş antrenör olarak göreve getirdik. Birçok takımda forma giyen alt yapımızdan yetişmiş oyuncular var. Ligi üst sıralarda tamamlamak istiyoruz. Öncelikli hedefimiz centilmence, spor ahlakına yakışır mücadele etmek. Bursa bir dönem voleybol şehri konumundaydı. Bir dönem gerileme olsa da Nilüfer Belediyespor'un lige katılmasıyla yeniden bir çıkış yakalandı. Bu sezon Voleybol Federasyonu tarafından yapılmakta olan salonda mücadele edeceğiz. İlimize kazandırılan salon için federasyona da teşekkür ediyorum. Bu salona tüm sporseverler sahip çıkmalı, tüm takımların maçlarını izlemeye gelmeli, takımları yalnız bırakmamalı.”

Ali Kamberoğlu'nun baş antrenör olarak görev yapacağı takımda yardımcılıklarını Gökhan Bahar ve Haluk Korkmaz yapacak. Murat Şakir Cesur ise masör olarak görev alacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz