Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Potanın Perileri'ne yoğun ilgi

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncuları, basketbolseverlerle buluştu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Marmara Forum Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen imza gününde basketbolseverlerle bir araya gelen “Potanın Perileri”, taraftarlara imza dağıttı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etkinlik öncesinde sponsorları olan Adidas'ın mağazasını ziyaret eden “Potanın Perileri”, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ay-yıldızlılardan önce söz alan Adidas Sportif Pazarlama Müdürü Caner Uluğ, 2004'ten beri Türkiye Basketbol Federasyonu ile iyi bir işbirliği içerisinde olduklarını ifade ederek, “Kızlarımıza yoğun programlarında bize zaman ayırdıkları için teşekkür ediyoruz. 2004'ten beri Adidas ile federasyonumuz arasındaki işbirliği yükselerek devam ediyor. Bu olimpiyatlar yolculuğumuzun sadece başlangıcı olur diye ümit ediyoruz. Sporcularımızın, en iyisi olmak istediklerini ve bunu hedeflediklerini biliyoruz. Adidas olarak sporcularımızı tebrik ediyoruz” şeklinde konuştu.

-Nevriye: “Çok güzel şeyler hedefliyoruz”-

A Milli Takım'ın kaptanı Nevriye Yılmaz da Londra Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini belirterek, “Bu yolda bize sponsor olan Adidas'a teşekkür etmek istiyorum. Ülkemizi, Londra'da en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum. Elimizden geleni yapacağız” dedi.

POTANIN PERİLERİ İMZA DAĞITTI / FOTO GALERİ

Milli takım olarak ilk etapta çeyrek finale çıkmayı planladıklarını vurgulayan Nevriye, “Çeyrek final oynamak istiyoruz. Sonrasında da güzel bir eşleşme ile yarı final de olabilir. Çok güzel şeyler hedefliyoruz. İnşallah onları yaparız. Onun için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Sakatlığından dolayı uzunca süre antrenmanlarda yer alamayan Bahar Çağlar ise iki günden beri idmanlara başladığını vurgulayarak, “İnşallah daha da iyi olacak” dedi.
Bahar, ilk hedeflerinin, mücadele edecekleri grupta ilk dört takım içinde yer almak olduğunu kaydederek, “Grup maçlarında ilk dörde girmeyi istiyoruz. Ondan sonra çeyrek final ve ardından da yarı final oynamak istiyoruz. Londra hepimize ayrı bir heyecan katıyor. Oraya gittiğimizde göreceğiz” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz