« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Potanın Perileri”ne devletin zirvesinden kutlama

FIBA Olimpiyat Elemeleri'nde mutlu sona ulaşarak 2012 Londra Olimpiyatları'na katılma hakkı elde eden Basketbol Kadın Milli Takımı'na devletin zirvesinden kutlama mesajları geldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) internet sitesinde yapılan açıklamada, elde edilen başarı nedeniyle “Potanın Perileri” için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından kutlama telgrafları gönderildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün, gönderdiği telgrafta, milli takımın 2012 Londra Olimpiyatları'na katılmaya hak kazanmasından büyük mutluluk duyduğunu belirttiği aktarılırken, “Tarihi bir başarıya imza atarak olimpiyatlara ilk kez katılma hakkını elde eden sporcularımızı, teknik kadroyu ve yöneticileri tebrik ediyor, milli takımımıza olimpiyatlarda da başarılar diliyorum” ifadelerine yer verildi.

Başbakan Erdoğan'ın, telgrafında, TBF'nin şahsında, elde edilen başarıdan dolayı milli sporcular ile idari ve teknik kadroyu kutladığı dile getirilirken, Londra Olimpiyatları'nda da milli takımın Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğine gönülden inandığını bildirdiği kaydedildi.

Öte yandan, Kültür ve Turizm Bakanı Günay'ın gönderdiği telgrafta, “A Milli Kadın Basketbol takımımızın FIBA Olimpiyat Elemeleri'nde gösterdiği başarı ülkemizi onurlandırmıştır. Perilerimizin bu başarılarının Londra Olimpiyatları'nda da süreceğine olan inancımla sizi ve şahsınızda tüm sporcularımızı ve teknik heyeti tebrik ediyor, en içten selam ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz