Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Potanın Perileri Belarus'a gidiyor

2014 FIBA Dünya Şampiyonası'na hazırlanan A Milli Kadın Basketbol Takımı, hazırlık turnuvası için yarın Belarus'a gidecek - Milliler, turnuvada evsahibi Belarus'un yanı sıra İspanya ve Çin ile karşılaşacak.

A.A
SON GÜNCELLEME

Türkiye'nin evsahipliğinde 27 Eylül-5 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 2014 FIBA Dünya Şampiyonası'nın hazırlıklarını sürdüren A Milli Kadın Basketbol Takımı, şampiyona öncesi son hazırlık turnuvası için yarın Belarus'a gidecek.Başantrenör Ceyhun Yıldızoğlu yönetimindeki ay-yıldızlı ekip, Atatürk Havalimanı'ndan kalkacak uçakla başkent Minsk'e hareket edecek.

14-16 Eylül tarihlerinde düzenlenecek turnuvada evsahibi Belarus'un yanı sıra Çin ve İspanya ile karşılaşacak milli takım, 17 Eylül Çarşamba günü İstanbul'a dönecek. 19 Eylül Cuma günü şampiyonadaki grup maçlarını oynayacağı Ankara'ya gidecek milli takım, son hazırlık çalışmalarını da başkentte yapacak.

Milli takımın 13 kişilik kadrosunda, Belarus'taki turnuvanın ardından devşirme oyunculardan (Kuanitra Holingsvorth ve Lara Sanders) birisinin çıkarılmasıyla 12 sporcu kalacak. Minsk'e gidecek kadroda, Işıl Alben, Birsel Vardarlı Demirmen, Tuğba Palazoğlu, Esmeral Tunçluer, Cansu Köksal, Şaziye İvegin Üner, Begüm Dalgalar, Bahar Çağlar, Tuğçe Canıtez, Tilbe Şenyürek, Nevriye Yılmaz, Kuanitra Holingsvorth ve Lara Sanders bulunuyor.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler