« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Potanın El Clasicosu

Beko Basketbol Ligi Play-Off'larında Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker arasında oynanacak final serisi yarın başlıyor.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

0-0 başlayacak olan seride dört galibiyet alan tarafın 2009/10 sezonunu şampiyon olarak tamamlayacağı final serisinin ilk maçı yarın saat 20:00'da Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda oynanacak.

Serinin ikinci maçı 22 Mayıs Cumartesi saat 18:00'da yine Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda oynanırken, 25 Mayıs Salı ve 27 Mayıs Perşembe günü oynanacak karşılaşmalara ise Abdi İpekçi Spor Salonu ev sahipliği yapacak. Gerekirse 30 Mayıs Pazar günü saat 18:00'da Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda, 2 Haziran Çarşamba günü saat 20:00'da Abdi İpekçi Spor Salonu'nda 5. ve 6. maçlar oynanacak. Şampiyon belli olmadığı takdirde serinin 7. maçı Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda, daha sonra belirlenecek bir tarihte yapılacak.

SPOR İL GÜVENLİK KURULU TOPLANTISI'NDA ALINAN KARARLAR

Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Şenocak'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda final serisi maçlarının yapılacağı Darüşşafaka Ayhan Şahenk ile Abdi İpekçi spor salonlarının uygun görülen noktalarında yeteri kadar seyyar kamera bulundurulmasına, karşılaşmaların başlamasından 2 saat önce kapıların açılmasına, giriş kapılarında yapılan üst aramalarında titiz davranılarak bozuk para, çakmak vb. yaralayıcı madelerin kesinlikle içeriye alınmamsına ve müsabakaların bitiminde önce ev sahibi takım taraftarlarının, en fazla yarım saat sonra da misafir takım taraftarlarının tahliye edilmesine karar verildi.

Spor İl Güvenlik Kurulu toplantısında ayrıca Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda 2412 koltuğun kullanıma açılması, saha içinde koltuk bulundurulmaması, bu bölgeye seyirci alınmaması, konuk Fenerbahçe Ülker'in taraftarlarına 500 adet bilet ayrılması ve 200 özel güvenlik personeli ile yeteri kadar polisin görev yapması kararlaştırıldı. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda ise 350 özel güvenliğin yanı sıra gerekli görülen sayıda polis hazır bulunacağı kaydedildi.

Bu arada Efes Pilsen Kulüp Müdürü Ziya Yügen, Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda ev sahipliği yapacakları ilk iki maçın bilet fiyatlarının 30 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

BEKO BASKETBOL LİGİ FİNAL SERİSİNİN MAÇ PROGRAMI ŞU ŞEKİLDE:

YARIN:

20:00 Efes Pilsen - Fenerbahçe Ülker (Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu)

22 Mayıs Cumartesi

18:00 Efes Pilsen - Fenerbahçe Ülker (Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu)

25 Mayıs Salı

20:00 Fenerbahçe Ülker - Efes Pilsen (Abdi İpekçi Spor Salonu)

27 Mayıs Perşembe

20:00 Fenerbahçe Ülker - Efes Pilsen (Abdi İpekçi Spor Salonu)

30 Mayıs Pazar

18:00 Efes Pilsen - Fenerbahçe Ülker (Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu)

02 Haziran Çarşamba

20:00 Fenerbahçe Ülker - Efes Pilsen (Abdi İpekçi Spor Salonu)


Bunları da Beğenebilirsiniz