Ege Haberleri

EGE

  Potadan son çıkış

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  21.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başkan Hüseyin Çalışkan’ın göreve devam etmemesi halinde kendisinin de ayrılacağını açıklayan Torbaoğlu, “Başkasının listesine girmem. Ancak hiç aday çıkmazsa kulübü de sahipsiz bırakmam” dedi.

  KARŞIYAKA Basketbol Şubesi Başkanı Nazım Torbaoğlu, 30 Mayıs’taki kongrede Hüseyin Çalışkan’ın dışında birinin başkanlığa gelmesi halinde kendisinin de ayrılacağını açıklarken, kimsenin aday olmaması durumunda ise kulübü sahipsiz bırakmayacaklarını söyledi. Futbolda hüsrana uğrayan, bayan voleybol takımının ligden düşmesine kahrolan taraftarların yüzünü güldüren basketboldaki çalışmalarıyla ön plana çıkan Torbaoğlu, “Kararımız kesin. Hüseyin Çalışkan’dan başkasının listesine asla girmem. Ancak Çalışkan aday olmaz, başka kimse de çıkmazsa kulübü sahipsiz bırakmayız” dedi.
  PEKÖZ’LE EL ELE
  ? Genel kurul öncesi camiadaki sessizlik sürerken, Başkan Hüseyin Çalışkan’a tam destek veren, eski yöneticilerden Mehmet Peköz’le birlikte liste yapmaya hazır olduklarını vurgulamayı da ihmal etmeyen Torbaoğlu, “Mehmet Peköz yöneticilik dönemlerinde kulübe ciddi katkılar yapmış bir isim. Onun veya benim başkan olmam hiç önemli değil. Yönetim için uygun bir model belirleriz. Kulübüzün 100. yılında başarı için hem maddi, hem manevi katkı koyabilecek isimleri listemize alabiliriz” diye konuştu.
  DEVAMLILIK ÖNEMLİ
  ? Hüseyin Çalışkan döneminde başlattıkları projelerin devamını ve yönetim bütünlüğünü sağlamak için bu kararı aldıklarını açıklayan Torbaoğlu şunları söyledi: “Sayın Hüseyin Çalışkan yeniden aday olup olmayacağı konusunda  henüz resmi bir açıklama yapmadı. Kendisinin bir dönem daha başkanlığı sürdürme konusunda bazı çekinceleri olduğunu biliyorum. Ancak onun liderlik vasfı, bu çekincelere karşı risk almasını sağlayabilecek seviyede. Kulübümüzün 100. yılında güçlü bir yönetimle her branşta başarıyı kovalayan bir ekibi, ancak bu şekilde kurabileceğimizi düşünüyorum.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı