« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Potada Türk rüzgarı

Ergin Ataman İtalyanların, İbrahim Kutluay ise Yunanlıların baş tacı. Çizme'de 9'da 9 yapıp zirvedeki yerini koruyan M.Siena'nın taraftarları, Ergin Ataman'ı kahraman ilan ederken, basın göklere çıkardı. AEK'lı taraftarlar İbrahim'e ‘‘geri dön’’ çağrısında bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Basketbolumuzun Avrupa'daki temsilcileri ses getirmeye devam ediyor. Montepaschi Siena, namağlup liderliğini sürdürürken İtalyanlar, ligin tek yabancı antrenörü Ergin Ataman'a övgüler yağdırıyor. Yunanistan'ın AEK takımının taraftarları da sezon başında Panathinaikos'a transfer olan İbrahim Kutluay için ‘‘Geri dön’’ çağrısında bulundular. İtalya'da fırtına gibi esen Ergin Ataman'ın Montepaschi Siena'sı, tamamen Amerikalılardan kurulu bir beşle mücadele eden lig dördüncüsü Oregon Cantu'yu 27 sayı farkla 89-62 mağlup ederken 9'da 9 yapıp, zirvedeki yerini korudu. Tribünleri dolduran binlerce Siena taraftarı, yeşil beyazlı renkleri Türk bayrağına uyarlayarak, Ataman'a sürpriz yaparken, gazeteler ve televizyonlar da Türk antrenöre övgüler yağdırdı.

Maçı naklen yayınlayan RAI-SAT televizyonu, ‘‘Ataman'ın takımı sanki basketbol cambazlarından kurulu bir Harlem’’ yorumunu yaparken, başarı gazetelere şöyle yansıdı. La Gazetta dello Sport, ‘‘Siena, Binbir Gece Masalları'nı yaşıyor’’, Corriere dello Sport, ‘‘Siena, sihirbaz hocası Ergin Ataman'a tapıyor.’’

İBO KALBİMİZDESİN

Panathinaikos'ta forma giyen İbrahim Kutluay ise eski takımı AEK'ya karşı mücadele verdi. Panathinaikos'un 86-62 kaybettiği maçta 17 dakika forma giyen İbrahim 6 sayıda kalırken, AEK taraftarları salona astıkları ‘‘İbrahim geri dön. Hala kalbimizdesin’’ yazılı pankartlar ve ‘‘İbo AEK forması içerisinde muhteşemdin’’ sözleri içeren marşlarla özlemlerini dile getirdiler.

Bunları da Beğenebilirsiniz