« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Potada şok operasyon

Türkiye Basketbol Federasyonu, yeniden yapılanma operasyonu çerçevesinde 'Sportif Direktörlük' adlı yeni bir bölüm oluşturdu. Bu bölümün başına getirilen Barbaros Akkaş, tıpkı futboldaki Fatih Terim modeli gibi olağanüstü yetkilere sahip oldu. Ergin Ataman'ın çalıştırdığı Erkek Milli Takımı dahil bütün milli takımlar, basketbol okulları, kamplar ve Altyapı Türkiye Şampiyonaları Akkaş'a bağlandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye Basketbol Federasyonu’nda (TBF) kurumsal yapılanma ile ilgili yeni kararlar alındı.

TBF bünyesinde Operasyonlar Direktörü olarak görev yapan Emin Balcı, "Genel Sekreter Yardımcısı ve Operasyonlar Direktörü" olarak çalışmalarına devam edecek. Balcı bu karar sonrasında, Sicil-Lisans, IT, Tesisler, Faaliyet organizasyonları ve TBF Faaliyet Takvimi çalışmaları, Yönetim Kurulu ve diğer kurullar, tüm mevzuat ve arşiv çalışmalarını yürütecek.

Potada şok operasyon

AKKAŞ'A OLAĞANÜSTÜ YETKİLER VERİLDİ
Basketbol Milli Takımları ve altyapı çalışmalarının, "Sportif Direktörlük" adı altında oluşturulan bölümde yürütülmesine karar verildi. Bu bağlamda Basketbol Milli Takımları İdari Menajeri Barbaros Akkaş, Sportif Direktörlük görevine getirildi.

Tüm Kadın ve Erkek Basketbol Milli Takım programları ve yönetimi, 12 Dev Adam Basketbol Okulları programı, 3X3 Basketbol programları, Basketbol Yaz Kampları programları ve Altyapı Türkiye Şampiyonaları "Sportif Direktör"e bağlı olarak yönetilecek.

YENİ PROJELER SORUMLUSU EMİR TURAM OLDU
TBF bünyesinde görev yapan Emir Turam ise yeni projeler geliştirilmesi ve yönetiminden sorumlu olacak ve Genel Sekreterliğe bağlı olarak çalışmalarını gerçekleştirecek.

Ayrıca "Ünilig" faaliyetleri, bundan böyle "TBF Ligler Direktörlüğü"ne bağlı olarak yürütülecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler