GeriFutbol Potada kriz çözüldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Potada kriz çözüldü

Basketbol Federasyonu ile maçlara çıkmama kararı alan (A) klasman hakemleri arasındaki anlaşmazlık çözüme kavuştu. (A) klasman hakemleri, özerkleşme çalışmalarının ileriye götürüleceği sözünü aldıklarını ve maçlara çıkacaklarını açıkladılar.

Göreve geldikleri ilk günden bu yana hakemlerin maddi olanaklarını ve özlük haklarını iyileştirmek amacıyla üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdiklerini ifade eden Basketbol Federasyonu, "Bu amaçla basketboldan yaratılan çeşitli kaynaklar bu sezona kadar Basketbol Vakfı'na aktarılarak, hakemlerimize devletin kurallarına göre belirlenen imkanların çok üstünde olanaklar sağlanmıştır. Ancak, bu sezon başı itibarıyla geldiğimiz noktada, sağlanan imkanların yaratılması, yaratılsa dahi basketbol için özgürcekullanılması olanaksız hale getirilmiştir. Durum Gençlik ve Spor GenelMüdürlüğü ve federasyonumuzca yoğun bir şekilde değerlendirilmiş olup,kesin çözümün federasyonumuza sağlanacak özerklik olduğu konusunda mutabık kalınmıştır. Konuyla ilgili olarak bağlı bulunduğumuz genel müdürlük makamıyla temel prensiplerde farklı düşüncelerimiz olmamakla beraber, çözüm yine de idari nedenlerle süre almaktadır.'' açıklamasında bulundu.

TATLIYA BAĞLANDI

Yapılan bu açıklamanın ardından sürdürülen görüşmeler sonunda anlaşmazlık tatlıya bağlandı ve (A) klasman hakemleri, görevlerine sürdürme kararı aldılar. (A) klasman hakemleri tarafından yapılan yazılı açıklamada, dünden itibaren yetkililerle yapılan görüşmeler sonunda, özerkleşme çalışmalarıyla mevcut durumun daha ileriye götürüleceği konusunda çabagösterileceği ve kesinlikle geri adım atılmayacağının sözünün alındığıbelirtilerek, şöyle denildi: "Bu durumda biz hakemlere düşen görev de şimdiye kadar olmadığı gibi bundan sonra da hiçbir sorunun temel kaynağı olmamaktır. Türkiye Kupası'nda ve yeni sezonda tüm takımlara başarılar dileriz.''


Yorumları Göster
Yorumları Gizle