Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Potada hedef Mersin'den "altın"la ayrılmak

17. Akdeniz Oyunları'nda yarın finalde Sırbistan ile karşılaşacak Erkek Milli Basketbol Takımı, Mersin'den altın madalya ile ayrılmak istiyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Soruları yanıtlayan Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Harun Erdenay, Sırbistan'ın iyi bir takım olduğunu vurgulayarak, "Ancak buraya altın madalya için geldik. Finalde yarın Sırbistan'ı yenerek, kendi ülkemizde altın alacağız" diye konuştu.

Milli takımın Akdeniz Oyunları'ndaki performansını değerlendiren Erdenay, şöyle devam etti:

"Cezayir ile Mısır'ın çok fazla iyi takımlar olmadığını biliyorduk. Onlar karşısında iyi oynayarak farklı kazandık. Makedonya fena bir takım değildi. Gerçi Antic, Bo McCalebb gibi oyuncuları yoktu ama yine de iyi bir takımla gelmişlerdi. İyi bir basketbol sergiledik ve grupta 3 maçımızı da farklı kazanarak yarı finale çıktık. Yarı finalde karşılaştığımız Tunus, Afrika'nın son zamanlarda yükselen ekibi. Nijerya gibi basketbolu çok iyi olan ülkeyi yenmiş bir takım. Biraz zorlandık ancak Tunus'u da yenerek finale çıktık."

"Bu takımın en az yarısı Avrupa Şampiyonası'na gider"

Harun Erdenay, Akdeniz Oyunları'nda mücadele eden milli takımdaki oyuncuların yarısının Avrupa Şampiyonası'na da gideceği görüşünde olduğunu kaydetti. Genç oyuncuların performansının iyi olduğuna dikkati çeken Erdenay, "Buradaki oyunculardan Melih Mahmutoğlu ve Doğuş Balbay gençlerin arasında çıkış yakaladı. Deniz Kılıçlı da iyi oynuyor. Ancak turnuvadaki maçlara baktığımızda 12 oyuncudan da verim aldığımızı söyleyebilirim. Benim görüşüm bu takımın en az yarısı Avrupa Şampiyonası'na devam edecektir" ifadelerini kullandı.

"Organizasyondan çok memnunuz"

Harun Erdenay, Türkiye'de düzenlenen 17. Akdeniz Oyunları'nın organizasyonu ve yeni yapılan tesisleri çok beğendiğini söyledi. Organizasyonu bir kaç konumdan değerlendirdiğini anlatan Erdenay, şunları kaydetti:

"Yattığımız yer, yemekler, ulaşım ve tesislerin yakınlığı bizim için önemliydi. Kaldığımız yerler iyi, Yemekler hem bol hem iyi kalitede. Oyuncular ve ben çok memnunuz. Biraz ulaşımda diğer takımlar sıkıntılar yaşamışlar. Tesisler çok güzel. Servet Tazegül Spor Salonu basketbol için çok güzel dizayn edilmiş, çok iyi bir salon. Açılış da çok görkemli oldu. Geneline baktığımız zaman iyi organize olmuş bir Akdeniz Oyunları olduğunu söyleyebilirim."

Kendisinin ilk kez açılışta yürüdüğünü belirten Harun Erdenay, "Çok zevk aldım. Seyirciler 12 Dev Adam şarkısını da söylediler. Tribünler doluydu. Güzel bir ortam vardı" diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler