« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Potada haftanın görünümü

Basketbol Birinci Liglerinde, erkeklerde Ülkerspor, bayanlarda da Fenerbahçe, averajla liderliklerini sürdürdüler.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Lider Ülkerspor, son sıradaki Ankara Büyük Kolej'i rahat bir oyun sonrasında yenerken, Efes Pilsen de OYAK Renault'a kendi sahasında şans tanımadı.

Ligin zirvesini yakından ilgilendiren bir diğer karşılaşmada ise geçen hafta Efes Pilsen'i deviren Darüşşafaka, bu kez güçlü rakibi Türk Telekomspor`u Ankara`da farklı skorla geçerek 3. sıradaki yerini korudu. 4. sıradakiTürk Telekomspor, 5. sıraya inerken, başkent ekibinin yerine 4. sıraya, kendi sahasında İTÜ`ye üstünlük sağlayan Pınar Karşıyaka çıktı.

Haftanın derbi karşılaşmasında ise 2 ezeli rakipten Galatasaray, Fenerbahçe`yi son saniyelerde 1 sayı farkla yenerken, 2. galibiyetini aldı ve yine 10. sırada kaldı. Fenerbahçe ise bu sezon 4. kez sahadan yenik ayrıldı.

69 SAYI FARK

Bayanlarda da yenilgisiz 2 takımdan lider Fenerbahçe, son sıralardaki Ankara Etbalıkspor`a tam 69 sayı fark atarken, haftanın sürprizini, Fransa deplasmanından 1 günlük gecikmeyle yorgun dönen geçen sezonun şampiyonu BOTAŞ Spor`u Ankara`da farklı skorla yenen Çankaya Üniversitesi Arı Koleji yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz