« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Potada GS ve FB'nin rakipleri belli oldu

Basketbolda FIBA Bayanlar Avrupa Ligi ve Avrupa Kupası 2009-2010 sezonu kuraları çekilirken, Türk takımlarının da rakipleri belli oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Almanya'nın Münih kentinde yapılan kura çekiminde, FIBA Bayanlar Avrupa Ligi'ndeki Türk takımlarından olan ve geçen yıl Avrupa Kupası'nı kazanma başarısı gösteren Galatasaray, Eurocup finalinde karşılaştığı İtalyan Crass Basket Taranto takımı ile (A) Grubu'nda yer aldı. Bu grupta ayrıca Litvanya'dan Teo Vilnius, İspanya'dan Ros Casares Valencia, Letonya'dan TTT Riga ve Rusya'dan UMMC Ekaterinburg mücadele edecek.

Sarı-kırmızılılar ilk maçta, geçen yıl Avrupa Kupası finalinde mağlup ettiği İtalyan temsilcisi Crass Basket Taranto ile 4 Kasım Çarşamba günü İstanbul'da karşılaşacak.

FIBA Bayanlar Avrupa Ligi'ndeki bir diğer Türk takımı Fenerbahçe ise (D) Grubu'nda yer aldı. Sarı-lacivertlilerin gruptaki rakipleri, Macaristan'dan Szeviep Szeged, Çek Cumhuriyeti'nden Gambrinus Sika Brno, Fransa'dan Tarbes Gespe Bigorre, Rusya'dan Spartak Moskova Region Vidnoje, Polonya'dan Lotos PKO BP Gdynia takımları oldu.

Fenerbahçe ilk maçını 4 Kasım Çarşamba günü Polonya temsilcisi Lotos PKO BP Gdynia takımıyla İstanbul'da yapacak.

AVRUPA KUPASI KURALARI

Bayanlar Avrupa Kupası'nda Beşiktaş Cola Turka, Samsun Basketbol, Botaşspor olmak üzere 3 Türk takımı yer alırken, Beşiktaş Cola Turka (F) Grubu'nda, Samsun Basketbol (H) Grubu'nda, Botaşsspor da (I) Grubu'nda mücadele edecek.

Kupada yer alan 3 Türk takımı da gruplarındaki ilk müsabakalarını Rusya deplasmanında yapacaklar.

Beşiktaş Cola Turka'nın (F) Grubu'ndaki rakipleri Ermenistan'dan HATIS Yerevan, Rusya'dan Chevakata ve Yunanistan'dan Athinaikos Basketball takımları olurken, siyah-beyazlılar ilk maçında, 12 Kasım Perşembe günü Rus Chevakata takımıyla karşılaşacak.

Samsun Basketbol ise (H) Grubu'nda, Kıbrıs Rum kesiminden K.V. Imperial AEL, Rusya'dan Dynamo Kursk ve Romanya'dan Municipal Targoviste ile mücadele edecek.

Samsun Basketbol takımı kupadaki ilk maçında, 12 Kasım Perşembe günü Rus Dynamo Kursk takımı ile karşılaşacak.

Kupada (I) Grubu'nda yer alan Botaşspor'un rakipleri de Romanya'dan Baschet Icım Arad, Yunanistan'dan MGS Apollon Kalamarias ve Rusya'dan BC Nadezhda Orenburg oldu.

Botaşsspor, Rus temsilcisi BC Nadezhda Orenburg ile 12 Kasım Perşembe günü gruptaki ilk maçına çıkacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler