« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Potada dev şölen

İlk kez ev sahipliği yaptığımız Avrupa Basketbol Şampiyonası başlıyor. Millilerimiz ilk kez katıldıkları organizasyonda bugün Sırbistan&Karadağ ile oynuyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlk kez ev sahipliği yaptığımız Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası finallerinin 30’uncusu bugün İzmir ve Bursa’daki grup maçlarıyla başlıyor. Şampiyonada ilk kez mücadele edecek milli takımımız bugün yer aldığı B Grubu’ndaki ilk maçını Sırbistan&Karadağ ile oynuyor. İzmir Atatürk Salonu’ndaki karşılaşma saat 20.30’da başlayacak ve TRT-3’ten naklen yayınlanacak. Millilerimizin İzmir’de maçlarını oynayacak B Grubu’ndaki diğer rakipleri Rusya, İspanya, Litvanya ve Romanya.

Bursa Atatürk Salonu’nda oynayacak A Grubu’nda ise Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Almanya, Letonya, Fransa ve Polonya yer alıyor. 2-7 Eylül tarihleri arasındaki grup maçlarında ilk 4 sırada yer alacak takımlar, çapraz olarak çeyrek finalde eşleşecek ve çeyrek final, yarı final, final ve klasman maçlarıyla şampiyona 9-11 Eylül tarihleri arasında Ankara’da sürecek. Millilerimiz ilk 5’te yer alırsa ilk kez Dünya Şampiyonası’na katılma şansı yakalayacak.

ŞAMPİYONADA BUGÜN

Bursa Atatürk Salonu

16.00 Polonya-

Letonya

18.15 Almanya-

Yunanistan

20.30 Fransa-Çek Cumhuriyeti

İzmir Atatürk Salonu

16.00 Romanya-Rusya

18.15 Litvanya-İspanya

20.30 Türkiye-Sırbistan&Karadağ

Bunları da Beğenebilirsiniz