GeriBasketbol Potada Avrupa heyecanı
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

Potada Avrupa heyecanı

Potada Avrupa heyecanı
refid:16067715 ilişkili resim dosyası

Basketbolda Avrupa'nın kulüpler bazında en büyük organizasyonu olan ve bu sezon Türk Hava Yolları'nın (THY) isim sponsorluğunda düzenlenen Avrupa Ligi'nde 2010-2011 sezonu Yunanistan'ın Olympiakos ile İspanya'nın Real Madrid takımları arasında Atina'da yapılacak açılış maçıyla başlayacak.

Türkiye'yi temsil eden Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker, ilk hafta maçlarını 20 Ekim Çarşamba günü yapacak. Efes Pilsen, Slovenya deplasmanında Union Olimpija ile karşılaşırken, Fenerbahçe Ülker ise İstanbul'da Litvanya temsilcisi Lietuvos Rytas'ı ağırlayacak.

14 ÜLKEDEN 24 TAKIM

THY Avrupa Ligi'nde 2010-2011 sezonunda 14 ülkeden toplam 24 takım mücadele edecek.

Türkiye'den Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker'in yer alacağı organizasyonda İspanya'dan 5, İtalya'dan 3, Rusya, Litvanya ve Yunanistan'dan 2'şer, Polonya, Almanya, Fransa, Hırvatistan, İsrail, Sırbistan, Belçika ve Slovenya'dan da birer takım mücadele edecek.

TAKIMLAR

THY Avrupa Ligi'nde 2010-2011 sezonunda yer alan takımlar şunlar:
(A) Grubu: Khimki (Rusya), Asseco Prokom (Polonya), Zalgiris Kaunas (Litvanya), Partizan mt:s (Sırbistan), Caja Laboral (İspanya), Maccabi Electra Tel Aviv (İsrail)
(B) Grubu: Olympiakos (Yunanistan), Real Madrid (İspanya), Virtus Roma (İtalya), Brose Baskets (Almanya), Unicaja Malaga (İspanya), Spirou Charleroi (Belçika)
(C) Grubu: Fenerbahce Ülker (Türkiye), Lietuvos Rytas (Litvanya), Regal Barcelona (İspanya), Cibona Zagreb (Hırvatistan), Montepaschi Siena (İtalya), Cholet Basket (Fransa)
(D) Grubu: Efes Pilsen (Türkiye), Union Olimpija (Slovenya), CSKA Moskova (Rusya), Armani Jeans Milano (İtalya), Power Electronics Valencia (İspanya), Panathinaikos (Yunanistan)

İLK HAFTANIN PROGRAMI

THY Avrupa Ligi'nde 2010-2011 sezonun ilk haftasının maç programı şöyle:

(A) Grubu
20 Ekim Çarşamba:
Khimki-Asseco Prokom
21 Ekim Perşembe:
Zalgiris-Partizan mt:s
Caja Laboral-Maccabi Electra

(B) Grubu
Bugün:

Olympiakos-Real Madrid
20 Ekim Çarşamba:
Virtus Roma-Brose Baskets
21 Ekim Perşembe:
Unicaja-Spirou Charleroi

(C) Grubu
20 Ekim Çarşamba:
Fenerbahce Ülker-Lietuvos Rytas
21 Ekim Perşembe:
Regal Barcelona-Cibona Zagreb
Montepaschi Siena-Cholet Basket

(D) Grubu
20 Ekim Çarşamba:
Union Olimpija-Efes Pilsen
21 Ekim Perşembe:
CSKA Moskova-Armani Jeans Milano
Power Electronics Valencia-Panathinaikos

DÖRTLÜ FİNAL BARCELONA'DA

THY Avrupa Ligi'nde 2010-2011 sezonunda toplam 24 takım, 6'şarlı 4 ayrı grupta mücadele edecek.

Grup maçları bugünden itibaren başlayıp, 23 Aralık 2010'da sona erecek. Gruplarında ilk 4 sırada yer alan toplam 16 takım “Top 16” turuna yükselecek. Toplam 16 takımın 4 ayrı grupta yer alacağı “Top 16” turu maçları 19 Ocak ile 3 Mart 2011 tarihlerinde yapılacak ve gruplarını ilk 2 sırada bitiren ekipler, çeyrek finale yükselecek.

22 Mart ile 6 Nisan 2011 tarihlerinde yapılacak çeyrek final maçları sonrası rakiplerini eleyen takımlar dörtlü finale yükselmeye hak kazanacak.

THY Avrupa Ligi'nde 2010-2011 sezonu dörtlü final organizasyonu 6-8 Mayıs 2011 tarihlerinde İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenecek.

SON 10 YILIN ŞAMPİYONLARI

Bu sezon THY'nin isim sponsorluğunda düzenlenen Avrupa Ligi'nde son 10 sezondaki dörtlü finallerde şampiyon olan takımlar, finalistler ve üçüncüler şöyle:

Yıl Yer Şampiyon İkinci Üçüncü

2010 Paris Regal Barcelona Olympiakos CSKA Moskova
2009 Berlin Panathinaikos CSKA Moskova Regal Barcelona
2008 Madrid CSKA Moskova Maccabi Elite Montepaschi Siena
2007 Atina Panathinaikos CSKA Moskova Unicaja Malaga
2006 Prag CSKA Moskova Maccabi Elite TAU Ceramica
2005 Moskova Maccabi Tel Aviv TAU Ceramica Panathinaikos
2004 Tel Aviv Maccabi Tel Aviv Skipper Bologna CSKA Moskova
2003 Barcelona Barcelona Benetton Treviso Montepaschi Siena
2002 Bologna Panathinaikos Kinder Bologna Benetton Treviso
2001 Paris Maccabi Tel Aviv Panathinaikos Efes Pilsen
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle