« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Potada 2001 Türkiye'nin

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FIBA'nın Münih'teki yönetim kurulu toplantısı sonucu, 2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası'na evsahipliği yapma hakkı 3 rede karşı 13 kabul oyuyla Türkiye'ye verildi. Milli takımımız şampiyonaya doğrudan katılacak.

Basketbolda büyük başarılara imza atan Türkiye, Münih'te bir zafer daha kazandı. Uluslararası Basketbol Federasyonu'nun (FIBA) Almanya'nın Münih kentindeki Merkez Ofisi'nde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Türkiye 2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapma hakkını elde etti.

Türkiye'nin ev sahipliği kararı 16 yönetim kurulu üyesinin 3 ret oyuna karşılık 13 kabul oyu ile onaylandı. İsveç, Macaristan ve İsrail'i geride bırakarak bu organizasyona ev sahipliğini kazanan Türkiye'nin ardından 3 oy alan İsveç'in ise 2003 şampiyonasını düzenlemesi karar altına alındı. 1-9 Eylül 2001 tarihinde yapılacak Avrupa Şampiyonası maçları İstanbul ve Ankara’da oynanacak.

Türk basketbolunun büyük bir çıkış yaptığını söyleyen FIBA Genel Sekreteri Borislav Stankoviç, Türkiye'nin bu organizasyonu en iyi biçimde düzenleyeceğini inandığını belirterek, Federasyon Başkanı Turgay Demirel ve ekibini kutladı.

Almanya'da büyük lobi çalışması yapan Turgay Demirel, Kemal Dinçer, Emir Turan ve Emin Balcı'dan oluşan Türk delegasyonu da kazanılan bu büyük zaferden mutluluk duduklarını belirtti. Demirel, 2001 Avrupa Şampiyonası'nın en iyi şekilde düzenleneceğini ve milli takımımızın da bu turnuvaya doğrudan katılacağını ifade ederek, tüm yetkilileri organizasyona yardımcı olmaya çağırdı.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler