Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Postacıları da Cemil İpekçi giydirecek

  Hürriyet Haber
  19.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme: 18.10.2005 - 20:56

  PTT Genel Müdürlüğü, postacıların yazlık ve kışlık kıyafetlerini tasarlaması ve PTT’ye moda danışmanlığı yapması için ünlü modacı Cemil İpekçi ile anlaştı. İpekçi, tasarım ve danışmanlık için PTT’den 10 bin dolar alacak.

  PTT Genel Müdürü Osman Tural, daha önce THY’nin hostes ve host kıyafetlerini de tasarlayan ünlü modacıyı, PTT’nin değişen imajına uygun tasarımlar gerçekleştirebileceğine inandıkları için tercih ettiklerini söyledi.

  Tural, 12 bin 500 yaz ve 12 bin 500 kış olmak üzere 25 bin kıyafet dikileceğini ancak kimsenin bu kadar büyük bir işi alamadığını ifade etti. Bu süreçte ünlü modacı Cemil İpekçi’nin gündeme geldiğini söyleyen Tural, Cemil İpekçi’nin de tekliften çok memnun olduğunu belirtti. Tural, İpekçi’ye, ‘Bu, sizin için prestij projesi olacak. Türkiye’nin her yerindeki postacılar sizin kıyafetlerinizi giyecek’ dediklerini söyledi. Tural, İpekçi’nin, THY nedeniyle kurumsal kıyafette deneyimli olduğunu, kumaş kalitesi ve dikimde de danışmanlık yapacağını söyledi.

  İpekçi’nin tasarımından sonra yapım ihalesinin yapılacağını ve Kasım ayına kadar bu sürecin de tamamlanacağı belirtildi.
  Ümit ÇETİN / ANKARA
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı