Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Post, dosta gitti

  Hürriyet Haber
  29 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 29 Şubat 2000 - 00:01

  Başhekimlik koltuk savaşında son tablo

  Sağlık Bakanı Durmuş, bir yılda 8 el değiştiren Antalya Devlet Hastanesi'ne, arkadaşı Lütfi Çakıcı'yı atadı

  KOLTUK İÇİN KAVGA

  1999 yILI başında başlayan başhekimlik kaosu dün yeni bir boyut kazandı. Ankara Etimesgut Devlet Hastanesi'nde İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Lütfü Çakıcı, Antalya Devlet'in yeni başhekimi oldu. İl Sağlık Müdürü Mustafa Pekşen'le hastaneye gelen Çakıcı, görevi vekil Halit Çetin Önol'dan devraldı. Böylece, Antalya Devlet Hastanesi’nde yeni dönem başladı.

  BENİM ONUR MESELEM

  Böylece, 1 yılda değişen başhekim sayısı da 8 oldu. Başdöndüren trafik şöyle gelişti. Geçtiğimiz yıl bu tarihlerde 10 yıllık başhekim DYP'li Hasan Doyduk gitti, ANAP'lı Mustafa Nalcı geldi. Mustafa Nalcı da Hasan Doyduk'un mahkeme kararıyla geri dönmesiyle görevi bıraktı. ‘‘Benim onur meselemdi’’ diyen'' Doyduk, isteğiyle emekliye ayrıldı. Böylece kaos büyüdü.

  SON ATAMA TEPEDEN

  BaŞhekİmsİz kalan hastaneye bu kez de DSP'nin desteğiyle Taner Bumin atandı. Bu kez de Mustafa Nalcı, mahkeme kararıyla göreve döndü, 15 gün sonra görevden ayrıldı. Bu kez MHP devreye girerek Halit Çetin Önol'u vekil olarak atanmasını sağladı. Savaşın son raundunda Vekil Çetin Önol, görevini dün sabah Lütfü Çakıcıya devretti.

  İlk uygulaması odayı yenilemek

  KoltuĞuna oturan Çakıcı'nın ilk icraatı ise makam odasını yenilemek oldu. Hastaneyi gezmediğini belirten yeni başhekim Lütfü Çakıcı, makam koltuğuna oturur oturmaz gazetecilere dönerek, ‘‘Eğer dedikodu yapmazsanız ilk önce makam odamı yenilemek istiyorum. Bu odanın durumu kötü’’ dedi. Yeni Başhekim Çakıcı bugün hastane personeli ile toplantı yapacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı