« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Porto Teknik direktörü: Tek düşüncemiz kazanmak

Beşiktaş'ın, Avrupa Şampiyonlar Ligi (A) Grubu'nda yarınki rakibi FC Porto'da, teknik direktör Jesualdo Ferreira, maçtaki tek düşüncelerinin kazanmak olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Jesualdo Ferreira, BJK İnönü Stadı'nda yaptıkları antrenman öncesinde düzenlediği basın toplantısında, Avrupa Şampiyonlar Ligi maçlarının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, “Beşiktaş'ı yakından tanıyoruz. Rakibimizi izliyoruz, Beşiktaş da bizi tanıyor. Diğer maçlardaki ciddiyetimizle yarınki maça çıkacağız. Tek düşüncemiz, her zamanki gibi kazanmak” dedi.

Grubun ilk maçında FC Liverpool ile berabere kaldıklarını hatırlatan Ferreira, şöyle konuştu:

“Bu maçta neler olacağını bilmiyoruz. Zor bir karşılaşma olacak. Kazanmak için herşeyi deneyeceğiz. Beşiktaş'ın, Galatasaray maçında oynadığı futbolla, bize karşı ortaya koyacağı futbol farklı olacak. Beşiktaş, yarın Galatasaray ile karşılaşmayacak, Porto ile karşı karşıya gelecek. 3 olasılıkla bir maç olacak.”

Ferreira, yarın Beşiktaş'ın atak oynayacağının hatırlatılması üzerine, “Beşiktaş, atak yapmayı düşünebilir ama maç içinde düşünülenler yapılamayabilir. Porto da kazanma ruhuna sahip, atak oynayan bir takım” karşılığını verdi.

FC Porto'nun golcü futbolcularından Lisandro da yarın kendisine şans verilmesi durumunda bunu en iyi biçimde değerlendireceğini belirtirken, Beşiktaş taraftarlarıyla ilgili “Büyük seyirci önünde oynamaya alışkınım. Hatta bu tarz taraftarların önünde daha büyük bir şevkle oynuyorum” diye konuştu.

FC PORTO HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

FC Porto, Beşiktaş maçının hazırlıklarını, karşılaşmanın yapılacağı BJK İnönü Stadı'ndaki akşam antrenmanıyla tamamladı.
Portekiz ekibinde, sakatlıkları bulunan Postiga ve Joao Paulo, yarınki maçta oynayamayacak. FC Porto'nun maça Helton, Bosingwa, Stepanov, Bruno Alves, Fucile, Assunçao, Lucho, Meireles, Tarık Sektioui, Lisandro ve Quaresma 11'iyle çıkması bekleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler