Portekizli 2 yılda anlamadı, Türkiye’de 8 ayda sonuç aldık

Cüneyt UZUNOĞULLARI
21.03.2005 - 01:14 | Son Güncelleme:

Ramsey ile ortak üretim yapan Armani’nin baş tasarımcısı Ivano Cattarin konfeksiyonda İtalya’nın bir, Türkiye’nin iki numara olduğunu söyledi. Cattarin, ‘Biz Türkiye’nin dışında Portekiz’de de üretim yaptırıyoruz. Türkler taleplerimizi çok çabuk anlayıp yorumluyor.

Portekiz’de iki yılda sonuç alamadık ama, Türkiye’de 8 ayda sonuç aldık’ dedi.

DÜNYANIN en ünlü markalarından birisi olan Giorgio Armani’nin baş tasarımcısı Ivano Cattarin marka yaratmak isteyen Türk şirketlerinin işe pazarlamadan başlaması gerektiğini söyledi.

Armani için üretim yapan Ramsey’de incelemelerde bulunan ve bir konferans veren Cattarin Hürriyet Gazetesi’nin sorularını yanıtladı.

Türk şirketlerinin teknik altyapı itibariyle İtalya’nın 5 yıl önceki halini hatırlattığını ve Türkiye’nin konfeksiyona yatırım yapmaya devam ettiğini hatırlatan Cattarin şöyle devam etti:

‘Türkiye’nin şu anda konfeksiyondaki durumunu başka bir ülke ile karşılaştırmak doğru olmaz. Ancak şöyle bir şey söylemek mümkün. Biz Türkiye’nin dışında Portekiz’de de üretim yaptırıyoruz. Türkler taleplerimizi çok çabuk anlayıp yorumluyor. Portekiz’de iki yılda sonuç alamadık ama, Türkiye’de 8 ayda sonuç aldık. Doğu Avrupa ülkelerinde ise üretim yaptırmamız çok zor. Türkiye’ye 20 yıldır gelirim. Bu 20 yılda Türkiye konfeksiyonda çok yol aldı. Avrupa’da İtalya bir numaraysa Türkiye 2 numaradır ve yoluna devam etmektedir.’

ERKEKLER RENKLİ İSTİYOR:

Cattarin erkek giyisilerinde görülen renklenmenin temel nedeninin erkek müşterilerden gelen talep olduğunu söyledi. ‘Erkekler koyu renk giymekten bıktı’ diyen Cattarin, ‘Biz onlara renkli giyisi ürettikçe özellikle gençler tüketti. Eskiden renkli giyen bir erkeğe herkes bakardı, artık kimse bakmıyor‘ diye konuştu. Moda da klasik çizgilerden uzaklaşma olduğunu belirten Cattarin, ‘Armani’nin çizgileri de rahatlıyor’ dedi. Cattarin 2006 yılında da renkli ve rahat giyisilerin gündemde olacağını bildirdi.

ARMANI HER ŞEYİ TAKİP EDER:

Armani tasarımcısı Cattarin, Armani’nin dünyanın bir numaralı erkek moda markası olduğunu, bu başarının arkasında Giorgio Armani’nin şaşmaz öngörüleri ve enerjisi olduğunu söyledi. Armani’nin tasarımdan, üretim ve pazarlamaya kadar her şeyi takip ettiğini belirten Cattarin, moda şirketlerindeki başarının devamı için patron performasının gerekli olduğunu bildirdi.Armani’nin dünya modasını etkileyen isimlerden birisi olduğunu hatırlatan Cattini, ‘Biz ayrıca giyilebilir ürünler yaratmaya dikkat ederiz, bizim defilelerimizde sergilediğimiz her şey alınıp giyilecek ürünlerdir’ dedi.

Ramsey Armani’ye yılda 16 bin ceket dikiyor

TÜRKİYE
’nin erkek modası alanında uluslar arası markası Ramsey iki yıldır Armani için ceket ve pantolon dikiyor. Geçtiğimiz yıl Armani’ye 16 bin ceket diken Ramsey, üretimini ve ihracatını arttırmayı hedefliyor. Armani baş tasarımcısı Ivano Cattarin, Ramsey’in 2 yıl önce Armani ile çalışmak için büyük bir makine yatırımı yaptığını ve Ramsey’le çalışmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. Ramsey ekibinin Armani’nin taleplerini çok iyi anladığını ve çok yüksek bir üretim kalitesi tutturduğunu vurgulayan Cattarin, bu kalitenin devamı için ortak çalışmalar yaptıklarını bildirdi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı