« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Portekiz'e 6 bilet

Fransa, Çek Cumhuriyeti, İsveç ve Bulgaristan yanında 6 grubun lideri daha bugün belirleniyor. Evsahibi Portekiz'in doğrudan katılacağı Avrupa Şampiyonası'na gidecek 5 grup ikincisi ise 15-18 Kasım'daki baraj maçlarıyla belirlenecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Gelecek yıl Portekiz'de yapılacak 2004 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda eleme grubu maçları bugün tamamlanacak. 10 grupta oynanacak 20 maç sonunda daha önce finallere gitmeyi garantileyen 1. Grup'ta Fransa, 3. Grup'ta Çek Cumhuriyeti, 4. Grup'ta İsveç ve 8. Grup'ta da Bulgaristan yanında Portekiz'e gidecek 6 takım daha belirlenecek.

Gruplarda ilk sırayı alacak ekipler ve evsahibi Portekiz, finallere doğrudan katılıyor. Grup ikincisi olacak 10 takım ise 15 ve 18 Kasım tarihlerinde çift maçlı eleminasyon sistemine göre play-off maçları yapacak. Bu karşılaşmalar sonunda rakiplerini eleyen 5 takım daha finallere gitme şansını yakalayacak. Play-off baraj müsabakalarının kuraları ise 13 Ekim Pazartesi günü Almanya'nın Frankfurt kentinde çekilecek.

2. Grup'ta Danimarka ve Bosna Hersek, 5. Grup'ta Almanya ve İzlanda, 6. Grup'ta Yunanistan ve İspanya, 9. Grup'ta İtalya ve Galler, 10. Grup'ta İsviçre, Rusya ve İrlanda Cumhuriyeti'nin grup lideri olarak finallere gitme şansı bulunuyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz