« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Portekiz'de Pedrosa rüzgarı

Moto GP'de sezonun 3. ayağı olan Portekiz Grand Prix'ini, Honda'nın İspanyol pilotu Dani Pedrosa kazandı. Son şampiyon Jorge Lorenzo'nun ikincilikle ayrıldığı yarışta, Casey Stoner 3. oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

MotoGP Portekiz Grand Prix'sine Yamaha'nın İspanyol Sürücüsü Jorge Lorenzo pole pozisyonunda başladı.

Portekiz'e şampiyona lideri olarak gelen Lorenzo'nun amacı üst üste dördüncü kez Estoril pistinden zaferle ayrılmaktı.

Startla birlikte liderlikteki yerini korumayı başaran İspanyol sürücü, 24 tur boyunca yarışa liderlik etti. Finişe 4 tur kalaysa start finiş düzlüğünün sonunda yaptığı atakla liderlik koltuğuna Dani Pedrosa oturdu. Pedrosa yarış sonuna dek ilk sıradaki yerini korudu ve Estoril pistinde kariyerinin ilk birinciliğine imza attı. Dünya şampiyonası lideri Lorenzo'ysa 2. oldu. Ancak Lorenzo bu 2.liğe rağmen şampiyonadaki liderliğini sürdürdü.

Sezonun açılış yarışı Katar Grand Prix'sini kazanan, ancak sonrasında İspanya'dan puansız ayrılan Casey Stoner'sa finişe 3. sırada ulaştı ve bu yıl 2. kez podyum gördü. Yarışta dördüncülüğüyse Valentino Rossi'yle amansız bir mücadeleye girişen Andrea Dovizioso aldı. Son virajdan 5. sırada çıkan İtalya sürücü, son metrelerdeki atağıyla Rossı'yi saniyenin binde 25'i farkla geride bıraktı ve 4. oldu.

Yarışın en şanssız ismiyse 2. cepten start alan Marco Simoncelli oldu. Henüz ilk turda kaza yapan İtalyan sürücü, İspanya'dan sonra Portekiz'den de puansız ayrıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz