Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Portekizce konuşuyorlar

Brezilyalılar’ın çoğunlukta olduğu F.Bahçe’de 10 kişi Portekiz dilini kullanıyor. Sarı lacivertli takımda 3 futbolcu İngilizce, 2 futbolcu Almanca, 1 futbolcu da Fransızca biliyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’yi 100. yılında şampiyon yapan kadrodan 5 önemli oyuncu ayrıldı. İşin ilginç tarafı, bu oyuncuların tamamının -Rüştü, Serkan, Mehmet Yozgatlı, Ümit ve Tuncay- Türk olması. Bu ayrılıklar, sarı lacivertli takımdaki Türk futboluları azınlığa düşünürken, Portekizce konuşan Brezilyalıları ön plana çıkardı.

Başka bir deyimle, Fenerbahçe takımında artık Türkçe değil, Portekizce konuşuluyor. Kadrosunda ikisi Türk vatandaşı -Aurelio ve Vederson- olmak üzere 6 Brezilyalı, uzun süre Brezilya Ligi’nde oynadığı için Portekizce bilen 1 Uruguaylı -Lugano- bulunduran sarı lacivertlilerin teknik heyeti de Brezilyalılardan oluşuyor.

Türkler azınlıkta kaldı

Teknik direktör Zico ile yardımcıları Edu ve Santana ile birlikte F.Bahçe’de Portekizce konuşanların sayısı 10’u buluyor.

Sarı lacivertli takımda Portekizce ve Türkçe’nin dışında konuşulan diğer diller, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca.

Fenerbahçe takımda futbolcular hangi dilleri konuşuyor. İşte yanıtı... Portekizce konuşanlar: Roberto Carlos, Alex, Deivid, Edu, Vederson, Aurelio, Lugano; İspanyolca: Lugano; İngilizce: Appiah, Kezman, Colin Kazım; Almanca: Ali Bilgin, Deniz; Fransızca: Önder.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler